Müftülük Haberler

2017 Hac kuraları ne zaman cekilecek işte tarih

2017 Hac kuraları ne zaman cekilecek işte tarih
Bu haber 21 Ocak 2017 - 14:53 'de eklendi

Milyonlarca adayın merakla  beklediği 2017 hac kuraları ne zaman belli olacak işte tarihle ilgili detaylar belli oldu.

 

2017 HAC KURALARI NE ZAMAN ÇEKİLECEK?

Habertürk’ün Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nden aldığı bilgiye göre 23 Şubat 2017 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı’nın konferans salonunda kura çekimleri yapılacak ve burada çıkan sonuçlar tüm hacı adaylarına bildirilecek.

Kayıt işlemlerini yapan hacı adayları heyecanla hac kuralarının çekileceği günü bekliyor. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, yaptığı açıklamada “Şimdiye kadar 59 bin 200 hacı adayı kutsal topraklara giderken bu yıl 80 bin hacı adayı kutsal topraklara gidecek.” diyerek kontenjan artışı müjdesini verdi.

335 BİN KİŞİ KAYIT YAPTIRDI

Türkiye’den hacca gitmek için bu yıl 335 bin kişi yeni kayıt yaptırdı. Daha önce başvuranlarla birlikte hac görevini yapmak isteyenlerin sayısı bu sene 2 milyonu aşacak.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA