Müftülük Haberler

Adiyaman Müftülüğü "Halep'te İnsanlık Ölmesin"e Adıyaman'dan Destek.Adiyaman Müftülüğü "Halep'te İnsanlık Ölmesin"e Adıyaman'dan Destek.
Bu haber 12 Ocak 2017 - 11:03 'de eklendi

"Halep'te İnsanlık Ölmesin"e Adıyaman'dan Destek.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan ve Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın organize ettiği "Halep’te İnsanlık Ölmesin" Yardım Kampanyası çerçevesinde Adıyaman İl  ve Tüm İlçe Müftülüklerinin işbirliği ile 11/01/2017 tarihinde 3 tır insani yardım malzemesi törenle Kilis’e gönderildi. 

Törene Adıyaman Vali Yardımcılarından Yusuf Özdemir, İl Müftüsü M. Ali Öztürkçü ile İl Müftü Yardımcıları, Müftülük personeli ile din görevlileri katıldı. Adıyaman İl Müftülüğü önünde düzenlenen törende konuşan İl Müftüsü Öztürkçü :" Yardıma muhtaç muhacir olan Suriye Arap Cumhuriyeti vatandaşı kardeşlerimize yardım etmek görevimizdir. Dah önce Diyanet İşleri Başkan yardımcısı başkanlığında 25 tır insani yardım tırı gönderilme törenine katıldığını, Dokuz İl Müftüsü olarak İdlib Mülteci kampına ziyarette bulunduklarını, sağlıksız ve yetersiz geçi barınma çadırlarında kalan insanların durumlarının içler acısı olduğunu" ifade etti. Müftü, "Biz onların kardeşleri olarak İl ve İlçe Müftülüklerimiz ile Sivil Toplum Örgütlerinin toplamış oldukları yardımları kendilerine ulaştırmaktayız. Emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi. 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA