Müftülük Haberler

Adiyaman Müftülüğü Müftülüğümüz Ekipleri, Şehit Aileleri Ziyaretlerini Sürdürüyor

Adiyaman Müftülüğü Müftülüğümüz Ekipleri, Şehit Aileleri Ziyaretlerini Sürdürüyor
Bu haber 27 Ocak 2017 - 14:45 'de eklendi ve 360 kez görüntülendi.

Müftülüğümüz Ekipleri, Şehit Aileleri Ziyaretlerini Sürdürüyor

Adıyaman il ve ilçe müftülüklerince hazırlanan programlar çerçevesinde İl Müftüsü, ilçe müftüleri, İl Müftü yardımcıları, vaizler, imam-hatip, müezzin-kayyım ve Kuran Kursu Öğreticilerinin katılımı ile esnaflar, şehit aileleri ve gaziler, hastalar, engelliler, sivil toplum kuruluşları ve umreden dönen vatandaşlarımız ziyaret edilmektedir. Bu çerçevede; ülkemizde rahat içinde uyumamızı kendilerine borçlu olduğumuz ve hakları hiçbir şekilde ödenemeyecek olan şehitlerimiz için yapılan ziyaretler şu şekildedir;

1-   25.01.2017 tarihinde İl Müftümüz M. Ali Öztürkçü ve İl vaizimiz Şule Sevmez tarafından 09.10.2016 tarihinde Hakkari ili Şemdinli ilçesinde şehit edilen Jandarma Uzman Çavuş Hasan Aydoğdu’nun Sümerevler mahallesinde yaşayan ailesi ziyaret edildiler. Kendilerine kitap ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

2-   2016 yılının Nisan ayında Mardin ili Nusaybin ilçesinde şehit olan Şehit Piyade Uzman Çavuş Turan Çelik’in Malazgirt mahallesinde oturan ailesi 24.01.2017 tarihinde İl Müftü yardımcımız Musa Çiftçi ve il vaizimiz Zeliha Kınık tarafından ziyaret edildi. Şehit aileleri ve gazilerin ziyaret edilmesinde kitap ve çeşitli hediyeler takdim edilerek acıların paylaşılarak azaltılması sağlanmaya çalışılmıştır.  Tüm bu ziyaretler esnasında halkla dertleşilmekte, varsa sorunları dinlenilmektedir.

3-   Ayrıca, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne de ziyaretlerin yapıldığı bu ailelerimizle ilgili bilgi paylaşımı yapılmaktadır.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA