Müftülük Haberler

Ardahan Müftülüğü ARDAHAN İL MÜFTÜSÜ ŞABAN KONDİ’NİN CÜBBE, SARIK GİYME VE DEVİR TESLİM PROGRAMIArdahan Müftülüğü ARDAHAN İL MÜFTÜSÜ ŞABAN KONDİ’NİN CÜBBE, SARIK GİYME VE DEVİR TESLİM PROGRAMI
Bu haber 24 Ocak 2017 - 14:12 'de eklendi

ARDAHAN İL MÜFTÜSÜ ŞABAN KONDİ’NİN CÜBBE, SARIK GİYME VE DEVİR TESLİM PROGRAMI

      Ardahan İl Müftüsü Sayın Şaban KONDİ İlçe Müftüleri, Ardahan Merkez ve Köylerinde görev yapan İmam-Hatip, Müezzin-Kayyım ve Kur’an Kursu öğreticilerinin katılımıyla ilk personel toplantısını gerçekleştirdi.

    İl Müftüsü KONDİ, konuşmasında bir araya geldiğimiz ilk toplantıda sizlere Hz. Ebubekir’in sözleriyle hitap ediyorum ve diyorum ki; iyiliği, güzelliği, huzuru ve kardeşliği hakim kılma noktasında hepinizden yardım ve destek bekliyorum. Doğru bilgiyi doğru ve sağlam kaynaktan insanlarımıza birlikte aktaracağız.

   İmamlar bu toplumun manevi önderleri ve rehberleridir. Toplumun sıkıntısını çeken, her gün beş vakit namazda bu toplumu birliğe, kardeşliğe, iyiliğe huzura çağıran insanlardır. İmam toplumun dünya ve ahiretini inşa eden insanlardır.

Güven ve sevgi sihirli iki kavramdır. Sevgi, saygı ve güven esaslı bir çalışma yürüteceğiz. İmamın olmadığı yerde boşluk vardır. Hz. Musa ve Hz. Harun iki peygamber bir anlık kavmini boş bıraktı geldiğinde kavmini buzağıya tapmış buldular. Cemaat boşluğa gelmez. Tarlayı siz boş bırakırsanız başkaları verim alacağı tohumu eker. Bizler topluma ümitsizlik aşılamamalıyız. Camileri hayatın merkezi ve kalbi haline getirmeliyiz. Herkesi ve her kesimi caminin kubbesi altında rahmet ikliminde buluşturmalıyız. Müftülüğümüzden ve camilerimizden insanlara özellikle gençlere gönül köprüsü kurmalıyız.

            Serhat Şehri Ardahan’ımızda dini, sosyal ve kültürel alanda hep beraber istişarelerle hayırlı ve faydalı işler yapacağız inşallah.

Hep beraber işleri doğru yapan değil, doğru işleri yapan insanlar olacağız diyerek sözlerini tamamladı.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA