Müftülük Haberler

Aydin Müftülüğü Halep İçin Son Tır Kafilesi Dualarla Uğurlandı

Aydin Müftülüğü Halep İçin Son Tır Kafilesi Dualarla Uğurlandı
Bu haber 13 Şubat 2017 - 21:53 'de eklendi ve 322 kez görüntülendi.

Halep İçin Son Tır Kafilesi Dualarla Uğurlandı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı öncülüğünde Halep’teki mazlumlar ve mağdurlar için “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında Aydın’da Halep için toplanan gıda ve giyecek yardımlarının yüklendiği 4 tır Bey Camii’nden dualarla uğurlandı.

Müftü Ömer Kocaoğul, gazetecilere yaptığı açıklamada, kampanyanın 1 ay önce başlatıldığını belirterek, sivil toplum kuruluşlarının da katkısıyla daha önce 6 tır yardım malzemesi gönderildiğini, bugün de 4 tır daha gönderileceğini ifade etti.

Müftü Kocaoğul, yardım malzemelerin her aileye bir koli şeklinde hazırlandığını, her tırda 2 bin 500 koli gıda ve giyecek malzemesi olduğunu söyledi. Yardım tırları, Kocaoğul tarafından yapılan duanın ardından bölgeye doğru yola çıktı.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA