Müftülük Haberler

Başbakan ve CIA Başkanı görüşmesinin detayları

Başbakan Yıldırım’ın CIA Direktörü Pompeo ile görüşmesinde en önemli başlık Gülen’in iadesi ve terörle mücadele oldu.Başbakan ve CIA Başkanı görüşmesinin detayları
Bu haber 10 Şubat 2017 - 14:04 'de eklendi

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü’nde kabul ettiği CIA Direktörü Pompeo’ya, Türkiye’nin FETÖ ile mücadeleye yönelik yaklaşımını ve bu çerçevede ABD yönetiminden beklentilerini aktardı. Yıldırım, örgüt lideri Fethullah Gülen’in Türkiye’ye iade süreci dahil, örgütün ABD’deki yapılanması ile mücadele konusunda ABD’nin tüm ilgili makamlarından işbirliği talebini tekrarladı.

Açıklamada “Görüşmede ABD’de yeni yönetim döneminde işbirliğine verdiğimiz önem vurgulanmış, gerek ikili gerek bölgesel çerçevede, terör ve organize suç başta olmak üzere istihbarat alanıdnda yakın bir çalışma ilişkisi tesisi konusunda ortak yaklaşım paylaşılmıştır.

Sayın Başbakanımız FETÖ ile mücadeleye yönelik yaklaşımımız ve bu çerçevede ABD yönetiminden beklentilerimizin altını çizmiş, örgüt lideri Fetullah Gülen’in ülkemize iade süreci dahil, sözkonusu terör örgütünün ABD’deki yapılanması ile mücadele konusunda ABD’nin tüm ilgili makamlarından işbirliği talebimiz tekrarlanmıştır” denildi.

Kaynak adres : http://www.haber7.com/guncel/haber/2255383-basbakan-ve-cia-baskani-gorusmesinin-detaylari

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA