Müftülük Haberler

Bilecik Müftülüğü 2017 Yılı Hac Müracaatları Başlıyor

Bilecik Müftülüğü 2017 Yılı Hac Müracaatları Başlıyor
Bu haber 25 Aralık 2016 - 3:58 'de eklendi

2017 Yılı Hac Müracaatları Başlıyor

2017 YILINDA İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAKLAR İÇİN

2017 yılında hacca gitmek için ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşlarımız ilgili bankalara 20 TL. ön kayıt ücreti yatıracaklardır. Ön kayıt ücreti yatıran vatandaşlarımızın 28 Aralık 2016 – 06 Ocak 2017 tarihleri arasında kendileri elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat müracaat ederek "Oda tercihli hac konaklama" ve "Otel Konaklama" türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yapacaklardır. Vatandaşlarımızın iletişim bilgilerini, (Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımızın "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgeleri cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerinden) ve özellikle cep telefonu bilgilerini yazmaları önem arz etmektedir.

 

ÖNCEKİ YILLARDA KAYIT YAPTIRANLAR İÇİN

2016 yılında kuraya katılıp kura sonrasında kesin kayıt hakkı elde edemeyen bütün hacı adaylarından kayıt yenileme işlemlerinde herhangi bir ücret alınmayacaktır. Daha önceki yıllarda uygulanan "Normal ve Müstakil Odalı" konaklama türleri birleştirilerek, 2017 yılı haccında "Oda Tercihli hac konaklama" türüne geçilmiştir. 2016 yılında kuraya katılıp kura sonrasında kesin kayıt hakkı elde edemeyen bütün hacı adaylarının 09 – 31 Ocak 2017 tarihleri arasında kendileri elektronik ortamda (http://hac.diyanet.gov.tr) veya müftülüklere bizzat müracaat ederek "Oda tercihli hac konaklama" ve "Otel Konaklama" türlerinden birini tercih ederek kayıtlarını yenileyecekler, 2017 yılında Otomatik Kayıt Yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kaydını yenilemeyenler 2017 yılı hac kurasına dahil edilmeyecektir.  Vatandaşlarımızın iletişim bilgilerini, (Kura çekimi sonrası hacca gitmeye hak kazanan vatandaşlarımızın "Kesin Kayıt Yaptırabilir" belgeleri cep telefonlarına gelecek olan SMS şifresi ile alabileceklerinden) ve özellikle cep telefonu bilgilerini güncellenmesi önem arz etmektedir.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA