Müftülük Haberler

Bilecik Müftülüğü BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU

Bilecik Müftülüğü BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU
Bu haber 17 Ocak 2017 - 20:54 'de eklendi

BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU

BİLECİK MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU

(Ek Ders Karşılığı Geçici Kur’an Kursu Öğreticiliği Sınav İlanı)

            Diyanet İşleri Başkanlığı  Kur’an Eğitim ve Öğretimine Yönelik Kurslar ile Öğrenci Yurt ve  Pansiyonları Yönergesinin 10. Maddesi gereğince İlimiz Merkez ve İlçe Müftülüklerimizce 2017 Yılı Eğitim-Öğretim Yılı Kur’an Kurslarında aşağıda belirtilen şartlar kapsamında ihtiyaç olması halinde ek ders ücreti karşılığında görevlendirilmek üzere, yarışma sınavıyla Kadın geçici Kur’an Kursu Öğreticisi alınacaktır.

SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci Maddesinde belirtilen şartları taşımak,

2-Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 5’inci maddesinin (b) bendinde belirtilen “Ortak Nitelik” şartını taşımak,

3-En az İmam Hatip Lisesi mezunu veya üstü dini öğrenimi olmak,

4-Kur’an kursu öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmamak,                        

5-2016 yılı KPSS (DHBT)’den 60 ve üzeri puan almış olmak,

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

1-Dilekçe 2-Nüfus Cüzdanı fotokopisi 3-En son öğrenim durumunu gösterir belge/diploma fotokopisi 4-2016 yılı KPSS (DHBT) sonuç belgesi 5-Varsa hafızlık belgesi

BAŞVURU, SINAV, GÖREVLENDİRME VE DİĞER HUSUSLAR

1-Başvuru yapmak isteyenler en geç 27/01/2017 Cuma günü mesai bitimine kadar istenen evraklarla birlikte İl Müftülüğümüze müracaat edeceklerdir.Belgeleri eksik olanların kayıt ve müracaatları kabul edilmeyecektir.

2-Mülakat, İl Müftülüğümüzce oluşturulacak olan komisyon tarafından 31/01/2017 Salı günü saat 09.30’da İlimiz Müftülüğünde yapılacaktır.

3-Adaylar sınava gelirken kimlik belgelerini yanlarında bulunduracaklardır. Kimlik belgesini yanında bulundurmayanlar kesinlikle sınava alınmayacaktır.

4-Şartları haiz sıralamaya giren isteklilerin 31/01/2017 Salı günü saat 09.30’da Müftülüğümüzde hazır bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen tarih ve saatte hazır bulunmayanlar sınava alınmayacaktır.

 5-Sınav sonuçları başarı sırasına göre www.bilecik.diyanet.gov.tr internet sitesinde ilan edilecek olup, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

 6- Mülakatta 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacaklardır. İl Müftülüğü sınav kurulunca yapılacak mülakat sınavı neticesinde puanı en yüksek olandan başlamak üzere görevlendirme yapılacaktır.

7-Puanların eşit olması halinde; (DHBT) puanı, hafızlık, eğitim ve doğum tarihine göre görevlendirmede öncelik verilecektir.

8-Kur’an Kursu Öğreticiliği yapmaya mani bir engeli bulunmadığına dair adayın beyanı esas alınacaktır. Gerçeğe aykırı belge ve beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi görevlendirme yapılması halinde de görevle ilişiği kesilecektir. Şayet İdareler tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

9.Müracaatlar sadece İl Müftülüğümüze yapılacak olup; dilekçesinde görev yapmak istediği yer olarak sadece İl Merkezi veya bir İlçeyi tercih edebilecektir. İl Müftülüğümüz dışındaki müracaat edenlerin müracaatları geçersiz sayılacaktır.

10- Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan, posta ve faks yolu ile yapılan müracaatlar ile 27.01.2017 tarihi saat 17:30’dan sonra yapılan başvuru talepleri kabul edilmeyecektir.

11-Geçici olarak görevlendirilenler, 5510 sayılı Sosyal Güvenlik Kanunu hükümlerine göre çalıştırılacaktır.

ÖNEMLİ NOT: Sınava katılma şartlarını taşıyan duyuruya uygun şekilde yapılan başvuruların ihtiyaç fazlası olması halinde KPSS (DHBT) puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere ihtiyacın 3 katı aday sözlü sınavına alınacaktır. Şartları tutanlar başarı sırasına göre çağrılacaktır.

İlgililere duyurulur.                                                                                                                                                                                                                            16.01.2017

                                                                                                                                      (İMZA)

                                                                                                                               Ahmet TOKGÖZ

                                                                                                                                     İl Müftü V.

 

BULUNDUĞU YER

İHTİYAÇ ADEDİ

MÜRACAATA ALINACAK SAYI

Bilecik İl Müftülüğü

2

6

Bozüyük İlçe Müftülüğü

2

6

Yenipazar İlçe Müftülüğü

2

6

Gölpazarı İlçe Müftülüğü

2

6

Söğüt İlçe Müftülüğü

1

3

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA