Müftülük Haberler

Bilecik Müftülüğü MÜFTÜ AKKUŞ EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

Bilecik Müftülüğü MÜFTÜ AKKUŞ EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ
Bu haber 09 Şubat 2017 - 3:26 'de eklendi ve 449 kez görüntülendi.

MÜFTÜ AKKUŞ EĞİTİM MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

İl Müftüsü Necati Akkuş, Osmanlı Eğitim Merkezinde eğitim gören kursiyerlerle bir araya geldi.

Müftü Akkuş, Bilecik İl Müftülüğü tarafından görevli personele yönelik olarak yaygın din eğitimi kapsamında yürütülen hizmetlerin etkinlik ve verimliliğinin artırılması, hizmet kalitesinin yükseltilmesi amacıyla düzenlenen Kur’an-ı Kerim Hizmet İçi Eğitim Kursu ve Ezanı güzel Okuma Kursunda bulunan görevlilere hitaben yaptığı kısa konuşmada;

 “Birinci hedefiniz, burada öğrendiğiniz bilgileri her zaman tekrar etmeli üzerine yeni bilgiler koymalısınız. Diğer önemli konu ise; Kur’an-ı Kerim’i okumalı okuduğunuzu anlamalı, anladığınızı ise hayatınızda tatbik etmelisiniz. Zira din görevlisine düşen en önemli görev önce yaşamalı, sonra yaşadıklarını cemaate ve vatandaşlarımıza aktarmak olmalıdır. Ezan-ı Muhammediye gelince onu en güzel şekilde okumalısınız. Zira İslam’ın şiarıdır ezanlar. Allah’ın bir olduğuna şahit olmaktır. Bu şahitliği günde beş kez tekrar ederek, imanı taze tutmanın ve mümin olmanın gereğidir dedi.

İl Müftülüğü Merkez Osmanlı Camii Eğitim Merkezinde düzenlenen Hizmet İçi Eğitim Kur’an-ı Güzel Okuma Kursu 03 Nisan 2017, Ezanı Güzel Okuma Karsu’da 04 Mart 2017 tarihinde sona erecek.

Kurslara Merkez ve İlçelerden olmak üzere 32 din görevlisi katılıyor.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA