Müftülük Haberler

Bingöl Müftülüğü İL MÜFTÜLÜĞÜMÜZDEN HALEP’E YARDIM

Bingöl Müftülüğü İL MÜFTÜLÜĞÜMÜZDEN HALEP’E YARDIM
Bu haber 11 Ocak 2017 - 18:26 'de eklendi

İL MÜFTÜLÜĞÜMÜZDEN HALEP’E YARDIM

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Diyanet Vakfı tarafından başlatılan kampanya kapsamında Bingöl’de Halep için yardım toplandı.

Yardım TIR’ının gönderilmesi esnasında açıklama yapan İl Müftümüz Mecit CAN Bingöllü hemşehrilerimizin  kampanyaya yoğun ilgi gösterdiğini söyledi.

Bingöl’de düzenlenen yardım kampanyalarına vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini aktaran CAN, Camilerimizden ve din görevlilerimizden toplanan 285 bin liranın Diyanet Vakfı’nın Halepliler için açtığı banka hesabına yatırıldığını, bugün de ağırlıklı olarak battaniye ile giyim eşyasından oluşan yardım malzemelerinin bir TIR’a yüklenerek Halep’e gönderildiğini söyledi.

Bingöl imkânlarını aşan rakamlarla yardım toplandığını belirten CAN, "Halep şehrinde yaşanan insanlık dramına, orada öldürülen çocuk, kadın ve yaşlı insanların ıstırabına ve sıkıntılarına hiçbir Müslüman’ın seyirci kalmaması gerekiyor. Bu hem dinimizin gereği hem de insani görevimizdir. Çünkü Peygamberimiz, ‘Müslümanların dertleriyle dertlenmeyen, Müslümanların işine önem ve ehemmiyet vermeyen onlardan değildir’ demiştir. Hakikaten burada ürpertici bir mesaj var." dedi.

Söz konusu kampanyaya teveccühün Bingöllülerin yardımseverliğini gösterdiğini dile getiren CAN, "Giyim eşyası, ayakkabı, elbise ve battaniye olmak üzere daha çok oradaki kardeşlerimizin ihtiyacı olabileceğini düşündüğümüz yardımları ön plana aldık. Bu kampanyada da Bingöl halkı hakikaten yardımseverliğini, Müslüman kardeşlerine nasıl sahip çıkılması gerektiğini gösterdi. Başlatmış olduğumuz yardım kampanyası kapsamında bugün buradan bir TIR yardımı Suriye’ye göndereceğiz. İçimizden bağırarak ‘Bingöl halkı iyi ki varsınız’ demek geliyor. Bingöl halkı bu konuda üzerine düşeni yapmıştır." dedi.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA