Müftülük Haberler

Burdur Müftülüğü Değerler Eğitimi Seminerleri Devam Ediyor

Burdur Müftülüğü Değerler Eğitimi Seminerleri Devam Ediyor
Bu haber 19 Ocak 2017 - 11:21 'de eklendi ve 367 kez görüntülendi.

Değerler Eğitimi Seminerleri Devam Ediyor

Burdur İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından düzenlenen “Değerler Eğitimi” seminerleri devam ediyor.

    Suna Uzal Ortaokulu öğrencilerine vaizlerden Bünyamin ÖZDAŞ ve Hamide BELGRAT tarafından kader ve kaza bağlamında “sorumluluk” ile ilgili seminer verildi.

    Seminerde öğrencilere insanların Allah’ın vermiş olduğu özgür irade ile fiillerini ortaya koyduğunu ve bunun akabinde kişinin davranışlarının sonucundan   mesul olduğu anlatıldı. Hayatımızı bu bilinç içinde yaşayıp kader anlayışımızın bizi daha çalışkan ve aktif kılması gerektiğine değinildi.

    Sekizinci sınıflara yönelik olarak gerçekleştirilen seminere öğrencilerin ilgisi yoğun olarak gerçekleşti.

149 Evler 4-6 Yaş Kur’an Kursu öğrenci velilerine yönelik 16.01.2017 tarihinde ise vaiz Hamide BELGRAT tarafından “Sorumluluk” konulu seminer düzenlendi.

4-6 yaş velilerinin katılımı ile gerçekleşen seminerde erken yaşlarda verilen din eğitiminin önemine dikkat çekildi. Anne babanın evlatlarına yönelik sorumluluklarından bahsedildi. Velilere ve kurs öğreticisi Fatma SARILAR’a teşekkür edilerek seminer tamamlandı.

     Değerler Eğitimi kapsamında yine aynı şekilde  12.01.2017 tarihinde Abdi Özeren İmam-Hatip Ortaokulu öğrencilerine, İl Müftü Yardımcısı Halil Taş ve Vaiz Fedan Taş  tarafından “Doğruluk” konulu seminer verildi.

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA