Müftülük Haberler

Burdur Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Şubesi Binası Hizmete GirdiBurdur Müftülüğü Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Şubesi Binası Hizmete Girdi
Bu haber 20 Ocak 2017 - 0:10 'de eklendi

Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Şubesi Binası Hizmete Girdi

İlimiz Merkez Çeşmedamı Mahallesinde bulunan mülkiyeti Keçeci Vakfına, kullanım hakkı ise Türkiye Diyanet Vakfı Burdur Şubesi’ne ait binanın, birinci katında hizmet verecek olan Kur’an Kursu ve aşevinin, ikinci katında da TDV Burdur Şubesi ve çok amaçlı salonun açılışı yapıldı.

Açılışa İl Müftüsü Hıdır Bayrak, İl Müftü yardımcısı Mehmet Gündoğdu, Din Hizmetleri ve Eğitim Şube Müdürü, Vaizler, daire personeli ve Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Kur’an Kursu öğreticileri Ocak ayı mutat toplantısı, İl Müftüsü Hıdır Bayrak başkanlığında bu binada yapıldı.

Toplantıda; İl Müftüsü Hıdır Bayrak, “Aşevinde sosyo-ekonomik yönden ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ve yemek yapamayacak durumda olan yaşlılara, yalnız annelere, engelli ve yatalak olan vatandaşlara, doğal afet sonucu mağdur olan bireylere aynı zamanda toplumdaki dezavantajlı insanlarımıza her hafta Perşembe günleri sıcak yemek dağıtımı yapılacaktır.” dedi.

Hıdır Bayrak, bundan sonra Kur’an Kursu öğreticileri aylık mutat toplantılarının da bu binada yapılacağını; çok amaçlı salonun da konferans, panel amaçlı, seminer ve çeşitli kursların yapıldığı mekân olarak değerlendireceklerini ifade etti.

Ayrıca Kur’an Kursları ve vaaz-İrşat faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  Açılış ve toplantı dua ve temennilerle son buldu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA