Müftülük Haberler

BURSA İL MÜFTÜLÜĞÜ TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONU ÇIKARDIBURSA İL MÜFTÜLÜĞÜ TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONU ÇIKARDI
Bu haber 03 Şubat 2017 - 22:10 'de eklendi

BURSA İL MÜFTÜLÜĞÜ TÜRKİYE TAEKWONDO ŞAMPİYONU ÇIKARDI

Erguvan Gençlik Derneği Yunuseli Hacı İbrahim Bostancı Camii Temsilciliği bünyesinde uzun zamandır antrenör Fikret TEMOÇİN yönetiminde taekwondo çalışmaları yapan Hatice Kübra İLGÜN 57 kilo büyük bayanlar müsabakasında altın madalya alarak Türkiye şampiyonu oldu. Erguvan Gençlik Derneği Başkanı Mustafa BÜLBÜL, Taekwondo Milli Hakemi Zübeyir YAMAN, antrenör Fikret TEMOÇİN ve Türkiye Taekwondo şampiyonu Hatice Kübra İLGÜN Bursa İl Müftüsü İzani TURAN Bey’i makamında ziyaret ederek sevinçlerini paylaştılar. Bursa’da 12 camide yaklaşık 500 gencin taekwondo ve karate kursuna devam ettiğini belirten dernek başkanı Mustafa BÜLBÜL, hedeflerinin Bursa’da gençlerin milli ve manevi yönden bir neslin yetişmesine katkı sağlamak olduğunu ifade etti. İl Müftüsü İzani Turan Bey de camiler bünyesindeki uygun mekanlarda gençlerin sportif faaliyetler vesilesiyle cami ile olan bağlantılarının sağlanmasının önemli olduğunu belirterek, özellikle uyuşturucu müptelası olan gençleri kötülüklerden koruyabilmek için buna benzer çalışmaların gerekliliğini dile getirdiler. Daha sonra İl Müftüsü İzani TURAN Bey Türkiye Şampiyonu Hatice Kübra İLGÜN’e madalyasını takıp ardından hediyeler takdim ettiler.

Türkiye Taekwondo şampiyonu Hatice Kübra İLGÜN, Yunanistan’daki bir maçından sonra Türkiye’yi temsilen Dünya Şampiyonasına gidebilecek.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA