Müftülük Haberler

By-Lock arama motoru: İsmi yaz FETÖ’cü mü öğren

Gizli haberleşme programı By-Lock’u kullanan Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının hızlı bir şekilde tespit edilebilmesi için, özel bir arama motoru geliştirildi. Adı, arama motoruna girilen örgüt üyesinin By-Lock kullanıp kullanmadığı anında öğrenilebiliyor. Uygulama ile soruşturmalar daha çabuk yürütülecek.

By-Lock arama motoru: İsmi yaz FETÖ’cü mü öğren
Bu haber 13 Şubat 2017 - 14:52 'de eklendi

By-Lock’a özel arama motoru geliştirildi.

Google benzeri arama motoru sayesinde By-Lock’çu FETÖ’cülerin tespiti daha kolay ve hızlı yapılabilecek.

MİT, çözdüğü 215 bin kişilik FETÖ listesinin tek elde toplanması için, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına gönderdi.

Başsavcılık ise bu listeleri daha kolay işlem yapılması amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’ne yönlendirdi.

Listedeki isimler, Google arama motoru benzeri bir bilgisayar yazılımına yüklendi ve 81 il emniyet müdürlüğünün kullanımına açıldı.

Arama motoruna ismi yazılan FETÖ’cülerin By-Lock kullanıcısı olup olmadığı, sistem sayesinde anında öğrenilebiliyor.

Bunun için her ilde 3 kişilik polis ekibi özel olarak görevlendirildi.

Açığa alınan, müfettiş raporlarında isimleri geçen, haklarında ihbar olan ya da FETÖ ile bir şekilde irtibatı tespit edilenler anında By-Lock arama motorundan taranıp, isimleri belirleniyor.

Bu sayede soruşturmalar daha hızlı ve sağlıklı yürütülmüş oluyor.

Bu arada FETÖ’nün finans kaynaklarının kurutulmasını sağlamak amacıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nde özel şube kuruldu.

“Ulusal Güvenliği Yönelik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü” adıyla faaliyete geçen yeni birim, örgütün finans kaynaklarına yönelik ülke genelindeki çalışmaları yürütecek.

Kaynak adres : /gundem/2017/02/13/by-lock-arama-motoru-ismi-yaz-fetocu-mu-ogren

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA