Müftülük Haberler

Dhbt puan analizi kac puanla ne yapabilirim.

Dhbt puan analizi kac puanla ne yapabilirim.
Bu haber 24 Aralık 2016 - 21:12 'de eklendi

Dhbt sınavına toplamda yaklasık 100 bin kişi girdi ve bu kişilerin arasında toplam sıralama cok önemli. burada dhbt puanlarınızın sizlere hayırlı olmasını temenni eder analimize başlayabiliriz.

Sıralama cok önemli

Puan sistemiyle atama yapılan bir sistemde puandan cok sıralamanız önemlidir. yani 100 kişi alınacak olan bir işe ilk yüzdeki girebilir. o yuzden 5 bin kişi alınacaksa ve üc katı alınacaksa 15 bin ve 3 bin de tercih yapamayacakları düşünürsek 18 bin içine girmek gerekiyor.

Dhbt Baraj puanı varmıdır, baraj puanı kaçtır?

Dhbt sınavında baraj puan 50’dir fakat  gecici öğretici ve vekil imam atamalarında baraj puanı 60 alma zorunluluğu vardır. ama müftülükler bazen unu 50 ye cekebilirler. diyanet atamalarında baraj 50 dir.

2017 de atama olacak mı?

2016 da diyanet 6 bin civarında personel aldı. 2017 de bir o kadar alım yapılacağını tahmin ediyoruz.

Alımları an be an muftuluk haberler olarak takip ediyoruz sizde sayfamızı takip ederek alımlardan haberdar olabilirsiniz. sayfamıza katılmak için buyurun

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA