Müftülük Haberler

Diyarbakır Müftülüğü HAZRO İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VHKİ. ALIMI İLANI

Diyarbakır Müftülüğü HAZRO İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VHKİ. ALIMI İLANI
Bu haber 17 Şubat 2017 - 9:25 'de eklendi ve 313 kez görüntülendi.

HAZRO İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VHKİ. ALIMI İLANI

                      HAZRO İLÇE MÜFTÜLÜĞÜNE VHKİ. ALIMI İLANI

DUYURU

 

İlimiz Hazro İlçesi Müftülüğünde münhal bulunan aşağıda unvanı, sınıfı ve adedi belirtilen kadroya Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Sınav Yönetmeliğinin ilgili maddeleri uyarınca sınavla naklen Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alınacaktır.

I.

Birimi

Görev Yeri

Ünvanı

Kadro Derecesi

Kadro Adedi

Diyarbakır Hazro

Müftülük

Veri Haz.ve Kont.İşl.

4

1

 

II. SINAVA KATILMAK İSTEYEN ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak, Halen Başkanlığımız teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesine göre kadrolu olarak çalışıyor olmak. Sınav başvurusunun son günü itibariyle;

a)  En az İmam-Hatip Lisesi mezunu olmak,

b)  Başkanlık teşkilatında en az iki yıl görev yapmış olmak,

c)  Memuriyette adaylığı kalkmış olmak,

d) Kurumca ya da ilgili kuruluşlarca düzenlenen bilgisayar işletmenliği veya bilgisayar kullanma eğitiminde başarılı olduğuna ilişkin belge ya da sertifikaya sahip olmak,

 

III. BAŞVURU, SINAV ve ATAMA İŞLEMLERİ

a) Başvuru İşlemleri

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar 20/02/2017-05/03/2017  tarihleri arasında mesai saatlerinde matbu dilekçe doldurarak istenilen belgeler ile birlikte İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Adaylar Münhal Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni kadroları için yapılacak sınavlarından sadece birine müracaat edebilecektir. Belgeleri eksik olan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır. Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan başvurular ile postadaki vaki gecikmeler ve 05/03/2017   tarihinden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

 

b)Sınav İşlemleri

Sınav yazılı test ve uygulamalı mülakat şeklinde iki aşamada yapılacaktır. Sınav 14/03/2017  tarihinde saat 09.00’da Diyarbakır İl müftülüğünde yapılacaktır. Yazılı test sınavı 25 sorudan oluşmaktadır. Her soru 4 puan olup, 100 puan üzerinden değerlendirilecektir. Yazılı test sınavından 100 tam puan üzerinden en az 70 puan alanlar uygulamalı mülakat sınavına alınacaktır. Uygulamalı mülakat sınavı World ve Excel programlarında yapılacaktır. İlan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Söz konusu adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

 

c) Atama İşlemleri

Uygulamalı mülakat sınavında 100 tam puan üzerinden 70 ve üzeri puan alanlardan en yüksek puan alan adayın ataması yapılır. Uygulamalı mülakat sınavında eşit puan olması halinde, sırasıyla yazılı sınav puanı yüksek olana, hizmet süresi fazla olana ve doğum tarihi önce olana sıralamada öncelik verilir. Sınavda başarılı olanların ilan edilen kadro sayısı kadarı asıl, diğerleri de yedek olarak sıralanır.

     

IV.   BAŞVURU İÇİN İSTENİLEN BELGELER

1-      Başvuru Dilekçesi (Matbu)

2-      Diploma sureti

3-      Hizmet Cetveli

4-      Bilgisayar işletmenlik sertifikası

 

Not: Bu duyuruda belirtilmeyen hususlarla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğindeki hükümler geçerlidir.

 

 

                                                                                                        Abdullah IŞIK

                                                                                                                Vali a.

                                                                                                            İl Müftü V.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA