Müftülük Haberler

Elazığ Müftülüğü İşitme Engelli Kardeşlerimiz için Kur’an Eğitimi

Elazığ Müftülüğü İşitme Engelli Kardeşlerimiz için Kur’an Eğitimi
Bu haber 12 Ocak 2017 - 11:21 'de eklendi

İşitme Engelli Kardeşlerimiz için Kur’an Eğitimi

İl Müftüsü Peyami Güngör, Engellilere yönelik Din Hizmetleri kapsamında yetişkin işitme engelliler için açılmış olan, 19 öğrencinin kayıtlı olduğu 2016-2017 Eğitim Öğretim süresince devam edecek olan Kur’an Kursunu ziyaret edip öğrencilerle bir araya geldi. İl Müftümüz Kur’an Kursu Öğreticisi Mustafa Apaydın’dan kurs hakkında bilgiler aldı.

Müftü Güngör: “ Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, amacımız bizim için özel olan bu kardeşlerimizin dini eğitimlerini alabilmelerini sağlamaktır. Din Görevlilerimize hizmet içi eğitimler verilerek kişisel becerileri artırılmış ve personelimiz bu kardeşlerimize eğitim verecek noktaya getirilmiştir. Yakın zamanda da görme engelliler için yeni bir sınıfımız açılacaktır.    

Ayrıca Özel Rehabilitasyon Merkezlerinde eğitim alan engelli çocuklarımıza ve ailelerine dini eğitim ve dini yönden manevi destek vermek amacıyla Uzmanlarımız ve Vaizlerimiz belirli periyodlarla bu merkezlerimizi ziyaret etmektedir.

Ayrıca camilerimize engelli vatandaşlarımızın ulaşılabilirliğini sağlamak için çalışmalarımız artarak devam etmektedir.” dedi.

Müftülüğümüz Engelliler İl Koordinatörü Mehmet Ali Yıldırım, engelli gruplara yönelik çalışmalarında sınırsız desteklerinden dolayı İl Müftüsü Peyami Güngör’e teşekkürlerini iletti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA