Müftülük Haberler

Elazığ Müftülüğü MÜFTÜLÜĞÜMÜZDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

Elazığ Müftülüğü MÜFTÜLÜĞÜMÜZDE DEVİR TESLİM TÖRENİ
Bu haber 17 Ocak 2017 - 17:31 'de eklendi ve 553 kez görüntülendi.

MÜFTÜLÜĞÜMÜZDE DEVİR TESLİM TÖRENİ

2011 yılından beri İlimiz Müftülüğü görevinde bulunan Peyami Güngör müftülük kisvesi olan cübbe ve sarığı yeni İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’ya takdim etti.

 

Müftü Sarıkaya’ya görevini memnuniyetle devrettiğini söyleyen Güngör: “Elazığ’da bulunduğumuz 6 yıl boyunca camilerimizle, kuran kurslarımızla çalışmalarımızı yürüttük. Elazığ’ın bizim hayatımızda önemi bir yeri vardı ve olmaya da devam edecek. Benden sonra bu görevi yürütecek Yusuf hocamıza başarılar diliyorum. Yeni Müftümüzün din hizmetlerini bıraktığımız yerden devam ettireceğine zerre kadar şüphem yok. Bütün Elazığ halkından helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler. ”dedi.

 

Elazığ İl Müftülüğü görevini devralan Müftü Yusuf Sarıkaya : “Çok değerli olan bu görevi rabbim layıkıyla inşallah yapmayı nasip eder. Daha önceki müftülerimiz Elazığ’da önemli hizmetlerde bulundu. Önceki yıllar bu şehirde çalıştığım için halkımızı yakından tanıyorum. Bu konuda yabancılık yaşamayacağız. İlk görev yaptığım yıllarda Elazığ’da yatılı bir iki tane kuran kursu vardı. Ancak şimdi bu sayı üçe katlanmış. Peyami Bey’in yaptığı bu hizmetlerden rabbim razı olsun. Devlet görevinde hiçbir şey baki değil. Yeni görev yerimizde tüm personellerimizle Elazığ’a hizmet etmeye gayret edeceğiz.”dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA