Müftülük Haberler

Elazığ Müftülüğü ŞEHİT FETHİ SEKİN İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Elazığ Müftülüğü ŞEHİT FETHİ SEKİN İÇİN MEVLİT OKUTULDU
Bu haber 30 Ocak 2017 - 22:19 'de eklendi

ŞEHİT FETHİ SEKİN İÇİN MEVLİT OKUTULDU

 

İzmir’deki terör saldırısında şehit düşen hemşerimiz polis memuru Fethi Sekin için İzzetpaşa Camii’nde mevlit okutuldu. Mevlite katılan baba Zeki Sekin, oğlunun Türkiye’nin gururu olduğunu belirterek, "Vatan sağolsun" dedi.

 

İzmir Adliyesi’ne yönelik terör saldırısında şehit düşen kahraman polis memuru Fethi Sekin için Elazığ Müftülüğü ve Elazığ Belediyesi işbirliği ile memleketi Elazığ’da İzzetpaşa Camii’nde mevlit okutuldu. 2010 yılında Dünya Kur’an-ı Kerim güzel okuma birincisi Hafız Ali Tel ile 2013 Kur’an-ı Kerim güzel okuma Türkiye birincisi Hafız Habip Deveci’nin de yer aldığı mevlit programına ameliyat olduğu için cenaze törenine katılamayan kahraman şehidin babası Zeki Sekin, kardeşi Ahmet Sekin, Vali Murat Zorluoğlu, Elazığ Milletvekilleri Tahir Öztürk, Ejder Açıkkapı, Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya, şehidin yakınları, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 

Oğlu Fethi Sekin’in şehit olduğu sırada ameliyat olduğunu belirten Baba Zeki Sekin, "Ben cenaze törenine gelemedim ama Elazığ ve Türkiye şehidine sahip çıktı. Şehidimiz Elazığ’ın ve Türkiye’nin gururudur. Vatan sağolsun" dedi.

 

Program İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’nın yapmış olduğu dua ile sona erdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA