Müftülük Haberler

Erzincan Müftülüğü Umrecilerimiz Kutsal Topraklara Uğurlandı Erzincan’da umreye giden vatandaşlar, dualarla mukaddes topraklara uğurlandı.

Erzincan Müftülüğü Umrecilerimiz Kutsal Topraklara Uğurlandı Erzincan’da umreye giden vatandaşlar, dualarla mukaddes topraklara uğurlandı.
Bu haber 23 Ocak 2017 - 18:13 'de eklendi ve 356 kez görüntülendi.

Umrecilerimiz Kutsal Topraklara Uğurlandı

Erzincan’da umreye giden vatandaşlar dualarla mukaddes topraklara uğurlandı.

Erzincan’dan umre ibadetini yapmak üzere kutsal topraklara giden Servisli yarıyıl 11 günlük 1. Tur umreciler, Erzincan Terzibaba Camiinde İl Müftümüz Yavuz Karabayır’ın yaptığı uğurlama konuşması ve dua ile kutsal topraklara gitmek üzere uğurlandılar. 61 kişi umreye gitmek için Erzurum’a iki otobüs ile hareket etmek üzere yakınları ile vedalaşırken duygusal anlar yaşadılar. İl Müftümüz Yavuz Karabayır tarafından dua edildi. Yaptığı kısa konuşmasında umrecilere çeşitli önerilerde bulundular. Karabayır; “Oraya ahirete dair tabloları dünyada iken temâşâ etmeye, kulluk yapmaya gidiyoruz. Cenâb-ı Hakk’a yaklaşmaya gidiyoruz. Peygamberimize yakın olmak için gidiyoruz, oraya dünyayı arkamızda bırakarak gidelim, her şeyi terketmiş olarak Hakk’a gider gibi gidelim oraya. Memleketimize mazlumlara herkese dua edelim, çünkü orayı görünce yapılacak olan ilk dua kabul olur, bunları bilerek, bu şuurla hareket edelim’ dedi.

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA