Müftülük Haberler

Eskişehir Müftülüğü İL MÜFTÜMÜZ SAYIN BEKİR GEREK SABAH NAMAZINDA GENÇLERLE BULUŞTU

Eskişehir Müftülüğü İL MÜFTÜMÜZ SAYIN BEKİR GEREK SABAH NAMAZINDA GENÇLERLE BULUŞTU
Bu haber 01 Şubat 2017 - 18:30 'de eklendi

İL MÜFTÜMÜZ SAYIN BEKİR GEREK SABAH NAMAZINDA GENÇLERLE BULUŞTU

İl Müftülüğü himayesinde Odunpazarı İlçe Müftülüğü tarafından iki haftada bir gerçekleştirilen ve takdir toplayan genç,kadın,erkek  herkesin katılabildiği “Gençlerle Sabah Namazı Buluşması”nın beşincisi 29 Ocak 2017 Pazar günü Reşadiye Camiinde yapıldı.

Bu hafta İl Müftüleri Kararnamesi ile İlimize yeni atanan İl Müftümüz Sayın Bekir GEREK hocamız gençlerle buluştu. Her buluşmada olduğu gibi din görevlilerimiz tarafından okunan Kur’an-ı Kerimden sonra sabah namazı kılındı. Namazdan sonra yapılan tesbihat ve okunan aşr-ı şeriften sonra Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR’ın kısa konuşmasından sonra İl Müftümüz Sayın Bekir GEREK hocamız gençlerle, kendini genç hissedenlerle sohbet etti. Sohbet sonunda sabah namazı buluşmalarını tertip eden Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan ÇAKIR’a ve onun şahsında tüm görevlilere teşekkür etti. Gençleri sabah namazında görmenin memnuniyetini ifade etti.

İl müftümüz Bekir GEREK sohbetinde; geleceğimiz olan gençlerin bizler için çok kıymetli olduğunu , gençlerin ilim ,hikmet ,manevi değerler ve milli duygularla yetişmesinin önemli olduğunu vurgulayarak Rabbine ibadet yaparak yetişen gençlerin kıyamet günü Cenab-ı Allah’ın arşının gölgesinde himaye olacağını büyük bir mükafata ereceğini anlattı.  Gençlerle Sabah Namazı Buluşma programının  ilimizde yaygınlaştırılacağını belirtti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA