Müftülük Haberler

Gaziantep Müftülüğü İl Müftü Yardımcımız Şaban Kondi’ye Veda ProgramıGaziantep Müftülüğü İl Müftü Yardımcımız Şaban Kondi’ye Veda Programı
Bu haber 17 Ocak 2017 - 18:25 'de eklendi

İl Müftü Yardımcımız Şaban Kondi’ye Veda Programı

Yaklaşık 5 yıldır Oğuzeli İlçe Müftüsü ve Gaziantep İl Müftü Yardımcısı  olarak görev yapan Şaban Kondi’nin Ardahan İl Müftülüğü görevine atanması nedeniyle İl Müftülüğümüz hizmet binasında veda yemeği düzenlendi.

Veda yemeği programına Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, İl Müftü Yardımcıları, İlçe Müftüleri, İlahiyat Fakültesi Dekan ve Dekan Yardımcıları, İl Müftülüğü Şube Müdürleri ve daire personelleri katıldı.

İl Müftüsü Ahmet Çelik, İl Müftü yardımcımız Şaban Kondi’nin Ardahan iline tayini çıkması münasebetiyle bir araya geldik. Kendisine yeni görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, ailesi ve kendisi hakkında yeni güzelliklere vesile olsun diyorum. Müftü yardımcımızla çalıştığım zaman zarfında bizlerle son derece uyum içerisinde, büyük bir titizlik ve dikkatle görevini yerine getirdi. Gaziantep İlimize Oğuzeli İlçe Müftüsü ve İl Müftü yardımcısı olarak toplam 5 yıl hizmet verdi. İlimizin manevi hayatına çok güzel katkılar sağladı. Ben kendisine çok teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yaşantısında sağlık, huzur ve başarılar temenni ediyorum. Tabi makamlar baki, insanlar geçici. Devlet memurları olarak bunu sık sık yaşıyoruz. Önemli olan kubbede hoş bir sada bırakmaktır. Hizmetlerinden dolayı kendisine teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar diliyorum dedi.

İl Müftü Yardımcısı Şaban Kondi yaptığı veda konuşmasında, Kıymetli mesai arkadaşlarım, Gaziantep’de başladığım Oğuzeli İlçe Müftülüğü ve İl Müftü Yardımcısı görevimi tamamlayarak yeni görev yerim olan Ardahan’a gidiyorum. Yıllar su gibi akıp gidiyor, Dönüp arkama baktığımda sizlerle beraber olduğum günlerden hep güzel şeyler hatırlıyorum. Elhamdülillah, birbirimizi kırmadan iyi bir ortamda işlerimizi yürütmeye çalıştık. Onun için aranızdan mutlu bir şekilde ayrılıyorum. Gaziantep’e ve Gaziantep halkına sunduğumuz din hizmeti bizleri daima onurlandırmıştır. Başta Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, İl Müftü yardımcılarımız, İlçe Müftülerime ve İl Müftülüğü Personeline ayrı ayrı teşekkür ediyor, hakkım varsa helal ediyorum Sizlerde haklarınızı helal edin. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize Allahaısmarladık diyorum, hoşçakalın, Allah’a emanet olun dedi.

Daha sonra Doç.Dr. Mahmut Çınar ise konuşmasında; Veda konuşması yapmak ta zordur vedalaşmak ta zordur. Başlamak ta zordur ayrılmak ta zordur. İşte değerli Müftülerimizin söylediği gibi geride hoş bir sada bırakabilmek önemlidir. Ben görebildiğim kadarıyla değerli Müftümüz hoş bir sada bırakabilmiş. Aslında iyi görev yaptıysanız, insanların içlerinde olabildiyseniz, dostluk ve arkadaşlık kurabildiyseniz nereye giderseniz gidin bu bağlar hep sürüyor kopmuyor. Gaziantep’e yaptığı hizmetlerden dolayı değerli Müftümüze teşekkür ediyor ve yeni görevinde de başarılar diliyorum dedi.

Konuşmaların ardından Gaziantep İl Müftüsü Ahmet Çelik, Şaban Kondi’ye hizmetlerinden dolayı hediye takdim etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA