Müftülük Haberler

Gaziantep Müftülüğü "Tecrübe Paylaşımı" Semineri

Gaziantep Müftülüğü "Tecrübe Paylaşımı" Semineri
Bu haber 13 Ocak 2017 - 16:59 'de eklendi

"Tecrübe Paylaşımı" Semineri

İl Müftülüğü tarafından, Cami hizmetlerinin verimliliğini arttırmak, örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılmasını sağlamak, hizmetlerin etkinliğine ve verimliliğine katkı sağlamak amacıyla 11 Ocak 2017 Çarşamba günü İl Müftülüğümüz Konferans salonunda yeni atanan 4/B sözleşmeli kursiyer İmam-Hatipler, Gaziantep’te görev yapan din görevlileri ve Kur’an Kursu öğreticilerine yönelik "Rol-Model Din Görevlisi" konulu konferans programı yapıldı.

Programın açılışında konuşan İl Müftümüz Ahmet Çelik, İmam-Hatiplerin görev yaptıkları yerlerde örnek insan olmak gibi bir vasıflarının bulunduğunu belirterek, görevin camide bitmediğini söyledi. Gidilmeyen evin, sorulmayan hatırın, sevindirilmeyen çocuğun, hastanın ve yaşlının kalmaması gerektiğini anlattı. Görev yaptığınız yerlerde namaz kılmayı bilmeyen, Kur’an-ı Kerim okumayı bilmeyen, Peygamber Efendimiz’in güzel ahlakı ile donanmayan kimse kalmayıncaya kadar göreviniz süreklilik ister. Bunun için görev tecrübesi yılların birikimi olan ve camilerinde başarılı birçok çalışmayı sergileyen örnek İmam-Hatiplerin olduğunu bilmelisiniz. Bu gün bunlardan Antalya İli Kepez Müftülüğü uzman Vaizi  Fatih Tunç’u sizlerle buluşturmak istedik. Bu tür buluşmaları fırsat bilerek kendinizi görevinize adamanın temellerini oluşturmalısınız ifadeleriyle tecrübenin önemine dikkat çekti. 

Daha sonra Cami Hizmetlerinde verimliliği artırmak, örnek projelerin tespit edilerek yaygınlaştırılmasını sağlamak amacıyla, başarılı, aktif ve bulundukları bölgelerde hizmetleriyle temayüz etmiş Antalya İli Kepez Müftülüğü uzman Vaizi  Fatih Tunç örnek projelerini din görevlilerine sunum yaparak  paylaşımda bulundular.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA