Müftülük Haberler

Giresun Müftülüğü Yeni Göreve Başlayan Komşu İl Müftüsüne Hayırlı Olsun Ziyareti…

Giresun Müftülüğü Yeni Göreve Başlayan Komşu İl Müftüsüne Hayırlı Olsun Ziyareti…
Bu haber 08 Şubat 2017 - 9:09 'de eklendi ve 404 kez görüntülendi.

Yeni Göreve Başlayan Komşu İl Müftüsüne Hayırlı Olsun Ziyareti…

Zonguldak il müftüsü iken 8 Aralık 2016 Tarihli ve 29912 Sayılı resmî gazetede yayımlanan 7 Aralık 2016 tarihli ve 2016/875 sayılı kararla Ordu il Müftüsü olarak atanan Mürsel Öztürk göreve başladı.

Ordu il Müftülüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen Programa Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Gümüşhane il Müftüsü Ercan Aksu, Ordu İl müftü yardımcısı ve Müftü vekili Mesut Öztürk, il Müftü yardımcıları İsmail Geyim, Seyfullah Çakır, ilçe Müftüleri ve Müftülük personeli katıldı.

Müftü Mürsel Öztürk, konuşmasında:  

“Bizleri Muazzez Dinimizin hizmetinde istihdam eden Yüce Rabbimize sonsuz Hamdü Sena’lar olsun. 

Hayatında İslamı uygulayarak bizlere örnek olan sevgililer sevgilisi örneğimiz ve Önder’imiz Hz. Muhammed Mustafa’ya selat ve selam olsun.

37 Yıldır sürdürdüğüm din hizmetkarlığı görevimin bu noktasında 7 Aralık 2016 tarihinde yayınlanan kararname ile  Ordu il müftülüğüne atandım. Başta Sayın Cumhurbaşkan’ımız olmak üzere bu görevi bize tevdi eden devlet büyüklerime şükranlarımı arz ediyorum.

Atanmış din görevlisi yerine "adanmış din gönüllüsü" olmak durumundayız. Hademe-i hayrat olduğumuz ve iyiliğe, güzelliğe, hayra öncülük yaptığımız zaman görevlerimizi hakkıyla ifa etmiş oluruz. 

Bu vesile ile yeni görevimde kardeşlerimizin dualarını ve hayırlı hizmetlerde yardım ve desteklerini bekliyorum. Rabbim mahcup etmesin. Yardım ve inayetini üzerimizden eksik etmesin. Gayret bizden, Tevfik Yüce Rabbimizden..”

Konuşmaların ardından Müftü Mürsel Öztürk’e Giresun il Müftüsü Muhittin Oral tarafından cübbe ve sarık giydirildi. Müftü Muhittin Oral cübbe ve sarığını takdim ettiği Müftü Öztürk’e hayırlı olsun temennisi ile başarı dileklerini iletti.

Program Gümüşhane il müftüsü Ercan Aksu’nun yaptığı duanın ardından il müftü yardımcısı Mesut Öztürk’ün göreve başlayan il müftüsü Mürsel Öztürk’e çiçek takdimi ile son buldu.

Giresun İl Müftülüğü

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA