Müftülük Haberler

Gümüşhane Müftülüğü Gümüşhane'den Umreciler Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

Gümüşhane Müftülüğü Gümüşhane'den Umreciler Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı
Bu haber 17 Şubat 2017 - 6:01 'de eklendi

Gümüşhane'den Umreciler Dualarla Kutsal Topraklara Uğurlandı

GÜMÜŞHANE’DEN UMRECILER  DUALARLA KUTSAL TOPRAKLARA UĞURLANDI

      Gümüşhane’den Umre ibadetini ifa etmek üzere kutsal topraklara kutlu bir yolculuğa çıkan umreciler için Gümüşhane Otogarı’nda uğurlama  programa gerçekleştirildi.

      Programa; Gümüşhane İl Müftüsü Ercan AKSU, İl Müftü Yardımcısı Hüseyin HACIFETTAHOĞLU, Şube Müdürleri, Daire Personeli, Din Görevlileri, umre ibadeti için Kutsal yolculuğa çıkan umrecilerimiz ve yakınları katıldı.

      Program Kuran-ı Kerim Tilaveti ve ilahilerin okunmasıyla başladı. 

      Akabinde Gümüşhane İl Müftüsü Ercan AKSU, Umre ibadetinin fazileti hakkında bilgiler aktararak,  yaptığı konuşmada; "Gümüşhane’den şimdiye kadarki en kalabalık umre kafilesini bugün uğurluyoruz. Kutsal topraklara gidecek umreciler; sizler Allah’ın misafirlerisiniz. Oralarda vaktinizi boşa geçirmeden her anınızı ibadetle geçiriniz. Kutsal mekanlarda devletimiz, milletimiz ve bütün Müslümanlar için bol bol dua edin. Tüm umreci kardeşlerimizin sağ salim kutsal topraklara gitmelerini, ibadetlerini en güzel şekilde yapıp tekrar sağlıklı bir şekilde sevdiklerine dönmelerini Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum." dedi.

      Gümüşhane İl Müftü Yardımcısı Hüseyin HACIFETTAHOĞLU’nun yaptığı duanın ardından umreciler tekbirlerle ve salavatlarla uğurlandılar.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA