Müftülük Haberler

Gümüşhane Müftülüğü Gümüşhane'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Münasebetiyle Mevlid-i Şerif Okundu

Gümüşhane Müftülüğü Gümüşhane'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Münasebetiyle Mevlid-i Şerif Okundu
Bu haber 11 Şubat 2017 - 1:57 'de eklendi

Gümüşhane'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşu Münasebetiyle Mevlid-i Şerif Okundu

GÜMÜŞHANE’NİN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU MÜNASEBETİYLE MEVLİD-İ ŞERİF OKUNDU

       Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü münasebetiyle, Merkez Kemaliye Camiinde 09/02/2017 Perşembe günü Akşam namazını müteakip şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okundu.

       Yasin suresinin okunmasıyla başlayan program, Tekbir, Tehlil, Salavat, Mevlid-i Şerif ve ilahilerle devam etti. Sonrasında İl Müftümüz Ercan AKSU Gümüşhane’nin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü münasebetiyle bir sohbet yaptı. İl Müftümüz sohbetinde; Gümüşhane’mizin kurtuluşunda ve 15 Temmuz gecesi vatan ve mukaddesat uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla andığımızı, şehitlerimizin ruhlarına ithafen Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okunduğunu, Milletimizin ve memleketimizin bekası ve huzuru için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi hiçbir zaman unutmamamız gerektiğini, şehitlerimizin uğruna canlarını verdiği yüce değerleri yaşatacak nesiller yetiştirmenin gayreti içerisinde olmamız gerektiğini söyledi.

       Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği program İl Müftümüzün yaptığı dua ile sona erdi. Yatsı namazını müteakip Gümüşhane Belediyesi tarafından cemaate Mevlit şekeri ikram edildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA