Müftülük Haberler

Iğdır Müftülüğü Vekil İmam-Hatibi İlanı

Iğdır Müftülüğü Vekil İmam-Hatibi İlanı
Bu haber 26 Ocak 2017 - 17:48 'de eklendi ve 6.440 kez görüntülendi.

Vekil İmam-Hatibi İlanı

T.C.

IĞDIR VALİLİĞİ

İl Müftülüğü

 

Sayı  :47428792-906-                                                                        …/01/2017

Konu: Vekil İmam-Hatip İlanı

 

IĞDIR İL MÜFTÜLÜĞÜNDEN DUYURU

 

Aşağıda unvanı, hizmet sınıfı, kadro adedi, münhal kadronun bulunduğu yazılı olan kadroya Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin 18. maddesine göre yarışma sınavı ile vekil İmam- Hatip alımı yapılacaktır.

SINAVA KATILMA ŞARTLARI: 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak.

İmam-Hatip unvanı için İmam-Hatip Lisesi veya üstü dini öğrenim mezunu olmak. Erkek olmak. 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri puan almış olmak, 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı 60 ve üzeri puanı olan müracaatçı olmaması halinde KPSS (DHBT)’ye girenler arasından İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılacak mülakat sınav neticesinden en yüksek puan alanın ataması yapılacaktır.

Halen vekil olarak görev yapıyor olmamak.

Terör örgütlerince veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı tespit edilenler sınavı kazansalar bile görevlendirme yapılmayacağı gibi hiçbir hak iddia edemeyeceklerdir.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar, bu şartları taşıdıklarına dair belgelerle birlikte 27/01/2017 tarihinden 10/02/2017 tarihi mesai bitimine kadar İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir ve sınavın yapılacağı 13/02/2017 Çarşamba günü saat: 09:30’ da Müftülüğümüz de hazır bulunmaları,  Postadaki vaki gecikmeler dikkate alınmayacaktır.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

İş Talep Sabıka Kaydı Nüfus Cüzdanı Fotokopisi. Öğrenim durumunu gösterir belgenin aslı ve fotokopisi. KPSS (DHBT) Sonuç Belgesi. Varsa hafızlık belgesi aslı ve fotokopisi. 1 adet vesikalık fotoğraf.

 

Cüneyt KULAZ

İl Müftüsü

VEKİL MÜNHAL KADRO

S.N

Unvanı

İli

İlçesi

Görev Yeri

01

Vekil İmam-Hatip

Iğdır

Merkez

Hoşhaber Beldesi Hz. Ömer Camii

 

…/01/2017 V.H.K.İ. : H.AĞDAŞ

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA