Müftülük Haberler

Isparta Müftülüğü ŞUBAT AYI "BEN"DEN "BİZ"E İLK ADIM: "AİLE" SEMİNERLERİ BAŞLADIIsparta Müftülüğü ŞUBAT AYI "BEN"DEN "BİZ"E İLK ADIM: "AİLE" SEMİNERLERİ BAŞLADI
Bu haber 07 Şubat 2017 - 12:17 'de eklendi

ŞUBAT AYI "BEN"DEN "BİZ"E İLK ADIM: "AİLE" SEMİNERLERİ BAŞLADI

Isparta İl Müftülüğü tarafından 04.02.2017 tarihinde "Ben"den "Biz"e İlk Adım: "AİLE" Şubat ayı seminerlerinin birincisi gerçekleştirildi. Her ay on aile ile haftada bir Cumartesi günü gerçekleştirilecek seminer programlarında bu hafta "Aile İçi İletişim" konusu gündeme alındı. Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlanan programda açılış konuşmalarından sonra Din Hizmetleri Uzmanı Halil İbrahim AKKUŞ tarafından "Aile İçi İletişim" konusunda konferans sunum gerçekleştirildi.

AKKUŞ konuşmasında, son yıllarda ilimizde evlilik hızının düşmesine karşın boşanma hızında artış görüldüğünü, meydana gelen boşanmaların büyük oranda evliliğin ilk beş yılında gerçekleştiğini ve en büyük sebebin de aile içi iletişim hataları sonucu geçimsizlik olduğunu söyledi. AKKUŞ, ailenin ancak meşru bir nikah ile kurulabileceğini, bu nikahın ise huzur-u İlahide söz veriş olduğunu ve bu sözün gereği olarak çiftlerin aileyi yaşatabilmeleri için iletişimlerini öncelikle insan-insan ekseninde geliştirmeleri gerektiğini, "ben"likleri ortadan kaldırarak sen-ben tartışmasına girmeyip olaylara "BİZ" anlayışıyla yaklaşmaları gerektiğine dikkat çekti.

Aile içinde eşler arasında, anne-baba ile çocuk arasında ve çiftlerin aileleri ve yakınları ile iletişimde yapılan yanlışlara ve doğru iletişim için neler yapılması gerektiğine değinilen seminer programı katılımcılar tarafından dikkat ve memnuniyetle takip edildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA