Müftülük Haberler

Kahramanmaraş Müftülüğü İl Müftümüz Sürgeç: Camiler Siyaset Yeri Değil İbadet YeridirKahramanmaraş Müftülüğü İl Müftümüz Sürgeç: Camiler Siyaset Yeri Değil İbadet Yeridir
Bu haber 11 Şubat 2017 - 6:41 'de eklendi

İl Müftümüz Sürgeç: Camiler Siyaset Yeri Değil İbadet Yeridir

İl Müftümüz Celal Sürgeç, sabah kahvaltısında Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nde gazetecilerle bir araya geldi.

İl Müftülüğümüz binasında bir araya gelen Sürgeç önemli açıklamalarda bulundu.

Sürgeç yaptığı açıklamada “Müftülüğümüzün ve müftülümüz bünyesinde çalışanların toplumun dini ihtiyaç ve beklentilerine cevap vermek amacıyla İslam Dininin temel kaynaklarına dayalı, doğru ve güncel bilgi ile toplumu Din konusunda aydınlatmak, inanç, ibadet ve ahlak esaslarıyla ilgili işleri yürütmek ve ibadet yerlerini yönetmektir.
Toplumun her kesimine sahih bilgiye dayalı Din Hizmeti sunan, camilerimizi toplum hayatının önemli merkezlerinden biri haline getiren, İslam Dinine ilişkin her hususta referans alınan en etkin ve en saygın kurum olan Müftülüğümüz ve camilerimiz siyasete alet edilmemelidir. ” dedi.

Referandumla ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Camiler de referandumla ilgili verilen vaazlar imamların kendi görüşleridir diyen Sürgeç, “Diyanet olarak referandumla ilgili camilerde kasıtlı bir vaaz söylemimiz yok” dedi.
Sürgeç, camiler halkımızı bütünleştiren bir yer olduğunu ve camilerin siyaset yeri olmadığının altını çizdi.

Celal Sürgeç, siyasetin camilere sokulmamasıyla ilgili Diyanet İşleri Başkanlığı’nın tüm illere gönderdiği bir genelge olduğunu ve bu genelgenin de kentte görev yapan tüm görevlilere tebliğ edildiğini ifade ederek, “Her dönemde Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından da yazılar, emirler gelir bu emire uymayanlara soruşturma açılır” dedi.

İl Müftümüz Sürgeç gazetecilere Diyanet’in ve İl Müftülüğümüzün yaptığı çalışmalar hakkında gazetecilere bilgi verdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA