Müftülük Haberler

Kahramanmaraş Müftülüğü İl Müftümüz SÜRGEÇ'ten Kurtuluş Bayramı MesajıKahramanmaraş Müftülüğü İl Müftümüz SÜRGEÇ'ten Kurtuluş Bayramı Mesajı
Bu haber 11 Şubat 2017 - 6:41 'de eklendi

İl Müftümüz SÜRGEÇ'ten Kurtuluş Bayramı Mesajı

Kahramanmaraş İl Müftümüz Celal Sürgeç, Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. Yılı dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İl Müftüsü Celal Sürgeç mesajında 12 Şubat kurtuluş ruhunun bu günde gönüllerde aynı şekliyle tesirinin devam ettiğini belirtti.

Müftü Sürgeç mesajında şöyle dedi: “12 Şubat 1920 yılında bu aziz şehrimizde yurdumuzun istiklal mücadelesinin ilk fitilinin tutuşturulduğu bu eşsiz destan, dün olduğu gibi bugünde gönüllerdeki tesirini icra etmeye devam etmektedir.

21 Ocak 1920 tarihinde başlayan ve 22 gün 22 gece süren mücadelede Kahramanmaraşlı, yekvücut olarak bütün varlığını ortaya koyup kendisini yok etmek isteyen işgalcileri ve onların yerli işbirlikçilerini mağlup ederek büyük bir zafere imza atmıştır. Bugün bu büyük mücadeledeki onurlu başarının mirasçıları olan bizler, bunları bir emanet bilmeli ve emaneti yüklenerek 97 yıl önce ecdadımızın kanlarıyla kazanarak bizlere emanet ettiği bu vatan topraklarını korumayı yegâne gaye edinmeliyiz.

 Zamanın en güçlü ordusuna meydan okuyan ve bugün üzerinde özgürce yaşadığımız toprakları vatan yapan böylesine asil bir ecdada sahip olduğumuz için de ne kadar övünürsek azdır.

Bugün bizlerin birinci vazifesi, canları ve kanları pahasına bu toprakları bize vatan yapan ecdadımızın emaneti olan başta bu cennet vatanımızı ve bu kahraman şehrimizi aynı ruh ve maneviyatla gelecek nesillere emanet etmek ve yeni sütçü imamlar, Rıdvan hocalar ve aslan beyler yetiştirmektir. Ve onlara bu milletin hiçbir zaman sömürgeci, işgalci olmadığı gibi esaret altında kalmaya da hiçbir zaman razı olmadığını ihsas ettirmektir.

97 yıl önce başta bütün yurda ve daha sonra dünyanın birçok yerinde esaret altında yaşayan halklarına istiklal mücadelesinde mekteplik vazifesini ilham eden ve bu aziz şehrimizi kahraman kılan aziz şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, tüm Kahramanmaraşlı hemşerilerimizin 12 Şubat Kurtuluş Bayramını kutluyor, en kalbi muhabbetlerimi arz ediyorum.” şeklinde konuştu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA