Müftülük Haberler

Kars Müftülüğü Halep’te İnsanlık ÖlmesinKars Müftülüğü Halep’te İnsanlık Ölmesin
Bu haber 27 Ocak 2017 - 18:43 'de eklendi

Halep’te İnsanlık Ölmesin

Türkiye Diyanet Vakfı’nın “Halep’te İnsanlık Ölmesin” sloganıyla yurt genelinde başlatmış olduğu yardım kampanyası çerçevesinde Kars İl Müftülüğü ve Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işbirliği ile şehrimizde başlatılan yardım kampanyasına halkımız yoğun ilgi göstermiştir. İlk olarak İl’imizden hareket eden dört tır kömür Cilvegözü sınır kapısından Halep’li kardeşlerimize ulaştırılmıştır. Kısa sürede yardımların artarak devam etmesiyle yeni bir yardım gündeme gelmiştir. Türkiye Diyanet Vakfı Kars Şubesi mütevelli Heyeti, başkan vekili İl müftü yardımcısı Abdulhalim Acar başkanlığında toplanarak; orada acil ihtiyaçlardan birinin yatak ihtiyacı olması hasebiyle yeni bir karar alarak sünger döşek gönderilmesini uygun bulmuşlardır.

Bu kararla birlikte İl Müftülüğü Personeli Mahzuni Saraç koordinatör olarak görevlendirilmiş, yapılan görüşmeler neticesinde Kayseri’den iki tır sünger döşek (her tır’da 500 olmak üzere toplam 1000) koordinatör eşliğinde Cilvegözü sınır kapısına, oradan da ihtiyaç sahiplerine 24 Ocak itibariyle ulaştırılmıştır.  Bu kampanyada bize destek olan başta Kars Valiliği olmak üzere Kars İl Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkür ediyoruz.

Yardımsever Kars halkına şükranlarımızı sunuyoruz. Allah birliğimizi beraberliğimizi daim etsin.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA