Müftülük Haberler

Kastamonu Müftülüğü İNEBOLU’DA HAFIZLIK HEYACANI

Kastamonu Müftülüğü İNEBOLU’DA HAFIZLIK HEYACANI
Bu haber 15 Ocak 2017 - 18:13 'de eklendi

İNEBOLU’DA HAFIZLIK HEYACANI

  İnebolu Merkez Kur’an Kursu’nda hafızlık eğitimlerini tamamlayan 5 kız öğrenci için icazet töreni düzenlendi. Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile ilahi ve kasideler okundu.

   İl Müftüsü Osman Aydın, Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen programda yaptığı konuşmada, tarihe geçecek ve unutulmayacak güzel bir gün yaşadıklarını söyledi.

  Programa katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Aydın, “Biz buraya daha önce de hafızlarımız için geldik. İnebolu ilçemiz 7’den 70’e kadın erkek herkes dini seven, dine hizmeti olan, Kur’an’a hizmeti olan bir ilçemiz. Şerife Bacı şehidimizin bu ilçemizden Milli Mücadele yıllarında çıkarak Kurtuluş Savaşında başlattığı o güzel hareketi bugün bizler Kur’an’la devam ettirmiş oluyoruz. Birliğimize, beraberliğimize, muhabbetimize sebep olacak en hayırlı topluluğun burada olduğunu söylemek istiyorum” dedi.

  Kur’an-ı Kerim’i ezberleyen öğrencileri, ailelerini ve öğreticilerini kutlayan Aydın sözlerini şöyle sürdürdü:

   “2017 yılının ilk ayında Elhamdülillah Kur’an’la adımımızı atmış oluyoruz, Kur’an için toplanmış bulunuyoruz. Bu attığımız adım berekete, toplumun huzuruna, memleketimizin, milletimizin, insanlığın, İslam aleminin dirilişine vesile olur inşallah. Yeni yılın, miladi yılın bu manada sağlık, huzur ve mutluluk içerisinde geçmesine inşallah vesile olur. Çünkü Kur’an bize bu yolu gösteriyor. Biz o Kur’an’ın yolunda yürüdüğümüzde, onu yaşadığımızda sözünü ettiğimiz bu güzellikleri hepimiz yaşamış olacağız. Bütün emeği geçenlere, katkı verenlere teşekkür ediyoruz.”

   İnebolu Müftü vekili Sedat Koçak da konuşmasında, Allah’ın kelamı olan Kur’an-ı Kerim’i ezberlemenin şereflerin en büyüğü olduğunu kaydetti.

   Programda daha sonra hafızlık eğitimini tamamlayan Burcu Maden kalfa, Esra Uysal, Merve Gedik, Mürüvvet Evyapan ve Rabia Öztürk’e diplomaları ve hediyeleri verildi. Programa, İnebolu Merkez Kur’an Kursu Derneği Başkanı Ahmet İşeri de katıldı.

   Programa katılanlara İnebolu Merkez Kur’an kursu Öğrencilerine yardım derneği  tarafından ikramda bulunuldu.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA