Müftülük Haberler

Kırşehir Müftülüğü VEKİL İMAM HATİP ALIMI SINAV DUYURUSU

Kırşehir Müftülüğü VEKİL İMAM HATİP ALIMI SINAV DUYURUSU
Bu haber 04 Şubat 2017 - 7:25 'de eklendi ve 4.449 kez görüntülendi.

VEKİL İMAM HATİP ALIMI SINAV DUYURUSU

T.C.

KIRŞEHİR VALİLİĞİ

İl Müftülüğü

Sayı       • 24215809-902-                                                                                   “02/2017

Konu • Sınav İlanı

VEKİL İMAM-HATİP ALIMI SINAV DUYURUSU

İlimizde bulunan aşağıda belirtilen camideki imam-hatip kadrosuna 2016 yılı KPSS (DHBT) puanı esas alınarak tabloda belirtilen boş kadro sayısının üç (3) katına kadar İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılacak sözlü sınavına çağrılacak adaylar arasından sınav sonucu başarı sırasına göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ‘nun 86. Maddesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinin I I ‘İnci maddesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Vaizlik, Kur’an Kursu Öğreticiliği, İmam-Hatiplik ve Müezzin-Kayyımlık Kadrolarına Atama ve Bu Kadroların Kariyer Basamaklarında Yükselme Yönetmeliğinin 1 1/1 maddesi uyarınca vekil imam-hatip alınacaktır.

İLÇE ADIS.NO.UNVANIHİZMET

SINIFI

KADRO

DERECESİ

CAMİNİN GRUBUKADRONUN

BULUNDUĞU YER

KIRŞEHİR MERKEZ1i.H. (Vekil)D.H.S.9DÇayağzı Ky. Yukarı MII. C.

A- ARANAN SARTLAR:

I- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartları taşımak,

 • Diyanet İşleri Başkanlığının ilgili yönetmeliklerinde ön görülen Din Hizmetleri Sınıfında çalışan personel için aranan “Ortak Nitelik” şartını taşımak,
 • En az imam-hatip lisesi düzeyinde dini öğrenime sahip olmak, 4- İmam-Hatiplik yapmaya mani bir özrü bulunmamak.

5- Lisans mezunları İçin 2016 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-124, Ön Lisans mezunları İçin KPSSP-123 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP- 122 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak, 6- Halen vekil imam-hatip veya vekil müezzin-kayyım olarak görev yapıyor olmamak.

B- BAŞVURU İŞLEMLERİ:

I- Yukarıdaki şartları taşıyan adaylar istenen belgelerle birlikte iş talep formu doldurarak 03/02/2017— 17/02/2017 tarihleri arasında Kırşehir İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir.

2- Bu duyuruda belirtilen şartları taşımayan veya posta, faks ve elektronik ortam yoluyla yapılan müracaatlar ile

17/02/2017 tarihinde saat: 17.00’den sonra yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

C- SINAV İŞLEMLERİ:

I- Yarışma sınavı 20/02/2017 Pazartesi günü saat: 09.00’da Kırşehir İl Müftülüğünde yapılacaktır.

 • Sınava katılma şartlarını taşıyan ve duyuruya uygun şekilde yapılan başvuruların, başvuru yapılan kadro sayısından fazla olması halinde KPSS (DHBT) puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere İlan edilen kadro sayısının üç (3) katına kadar aday sözlü sınava alınacaktır.
 • Vekil İmam-hatip kadrosuna müracaat eden adaylar arasından 2016 KPSS (DHBT) puanı en yüksek olandan başlamak üzere her bir kadro için üç (3) aday sözlü sınavına çağrılacak, sözlü sınavına çağrılacakların bilgileri 1 7/02/2017 Cuma günü saat: 1 7.05’de diyanet.gov.tr adresinde İlan edilecek ve adaylara ayrıca sözlü sınavına giriş için tebligat yapılmayacaktır.
 • Adaylar sözlü sınava gelirken “Sınav Giriş Belgesi” ile T.C. Kimlik Nolu kimlik belgelerinden birini (Nüfus cüzdanı, pasaport veya ehliyet) yanlarında bulunduracaktır. Sözlü sınavına çağırılan adaylar için sınava giriş belgesi tanzim edilecektir.
 • Yarışma sınavı 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecektir.
 • Sınavda başarılı olabilmek için en az 70 (yetmiş) puan almak gerekmektedir.
 • Sınava girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sına kaybetmiş sayılacaktır.

1/2

D- ATANMA İŞLEMLERİ:

I- İl Müftülüğü Sınav Kurulunca yapılacak mülakat sınavı neticesinde 70 ve üzeri puan alanlar başarılı sayılacak ve söz konusu münhal kadroya en yüksek puan alandan başlamak suretiyle ilan edilen kadro sayısınca atama yapılacaktır.

 • Başarı sıralamasında sırasıyla sözlü sınav puanı yüksek olana, KPSS puanı yüksek olana, KPSS katıldığı öğrenim belgesinin mezuniyet tarihi önce olana, doğum tarihi önce olana öncelik verilecektir.
 • 657 DMK’nın 62 ve 63. maddeleri gereğince ataması yapılanların, atama emirlerinin kendilerine tebliğ tarihinden itibaren 15 gün içerisinde işe başlamayanların atama onayları iptal edilecektir.

E- ATAMA iciN GEREKLİ BELGELER :

1- İş Talep Formu (İl Müftülüğünden temin edilecektir.) 2- 2016 KPSS (DHBT) sınav sonuç belgesi.

 • En az İmam Hatip Lisesi mezunu olmak şartı İle 2016 KPSS’ye (DHBT) başvururken beyan edilen öğrenim durumunu gösterir mezuniyet belgesi (Diploma yabancı bir Ülkeden alınmışsa YÖK’ten alınacak denklik belgesi). Daha sonradan ek öğrenimler bitirilmiş olsa dahi KPSS (DHBT)’ye başvururken beyan edilen öğrenim durumuna ait mezuniyet belgesinin mutlaka ibraz edilmesi gerekmektedir.
 • Adayın sabıka kaydı, askerlik durumu ve başvuru yapılan unvanda görev yapmaya mani bir özrü bulunmadığına dair yazılı beyanı. Yerleştirme sürecinde yerleştirmesi yapılan adaylardan belge istenecektir.

F- DİĞER HUSUSLAR :

I- Sınav öncesi-sonrası ve yerleştirme sürecindeki işlemlerde gerçeğe aykırı belge verdiği ya da beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacağı gibi; yerleştirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişikleri kesilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

 • Bu duyurudaki şartlar, sadece bu sınav ve bu sınava bağlı atamalar ile ilgilidir. (Bundan sonraki sınav ve atamalar için müktesep teşkil etmez.)
 • Sınav sonuçları diyanet.gov.tr adresinde ilan edileceğinden, adaylara ayrıca tebligat yapılmayacak, web sayfasındaki duyuru tebligat sayılacaktır.
 • Sınavla ilgili iş ve işlemlerde faks ve e-mail ile işlem yapılmayacaktır.
 • Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulu’nca Devletin Milli Güvenliğine kafşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisaki yahut bunlarla irtibatı olduğu sonradan değerlendirilen adayların sınavları ve başvuruları geçersiz sayılacağı gibi, görevlendirmeleri yapılsa dahi görevleriyle ilişkileri kesilecek ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecek ve konu adli makamlara intikal ettirilecektir.
 • Duyuruda bulunmayan hususlarla İlgili Diyanet İşleri Başkanlığının İlgili Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır.

İlanen duyurulur.

G- SINAV KONULARI :

Kur’an-ı Kerim, (70 puan)

Dini Bilgiler (İtikat, ibadet, siyer ve ahlâk konuları), (20 puan) Hitabet, (10 puan)

Hacı Ali Cihan Müftülük Sitesi – Ahi Evran Mah. 735. Sokak No:1- Ki ŞEHİR Bilgi için. Dursun BAHAT Telefon No: (0 386) 262 14 44 – (0 386) 262 24 47 Faks No: (0 386) 262 21 38 Personel Kısım Şefi e-Posta: kirsehir@diyanet.gov.tr İnternet Adresi: http://kirsehir.diyanet_gov.tr Telefon No: (0 386) 262 14 44

2 /2
Dosyalar


Vekilİmam HatipSınavİlanı.pdf

 

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA