Müftülük Haberler

Kocaeli Müftülüğü Müftülüğümüzde İhtida Merasimi

Kocaeli Müftülüğü Müftülüğümüzde İhtida Merasimi
Bu haber 03 Şubat 2017 - 9:44 'de eklendi

Müftülüğümüzde İhtida Merasimi

Kocaeli İl Müftü Yardımcısı Bayram ŞAHİN’in başkanlığında 31.01.2017 Salı günü gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Gürcistan uyruklu Osanna Muradyan  kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.
 
İl Müftülüğüne Müslüman olmak için müracaat eden Osanna Muradyan, kelime-i şehadet getirerek Müslüman olmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadı. Yaptığı okumalar ve araştırmalar neticesinde zaten Müslüman olduğunu, öyle düşündüğünü ve hissettiğini, Hz. Âdem peygamberden son peygamber Hz. Muhammed’e kadar bütün peygamberlerin İslam’ı anlattığını ifade eden Muradyan, bundan dolayı İslam Dinini seçtiğini söyledi.

Osanna Muradyan’ın ihtida merasimine Türkiye’de İslam dinini tanımasına vesile olan tanıdıkları, İl Müftülüğü Uzman Vaizi Servet YALÇIN ve Din Hizmetleri Uzmanı Gülsen EREN iştirak ettiler.
 
Kur’ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasimi İl Müftü Yardımcısı Bayram ŞAHİN’in, İslam Dininin temel esasları ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Osanna Muradyan’ın kelime-i şehadet getirmesi ve yapılan dua ile son buldu.
 
İhtida töreni sonrasında İl Müftü Yardımcısı Bayram ŞAHİN, Osanna Muradyan Hanımefendi’ye ihtida belgesini ve Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Rusça Kur’an-ı Kerim Meali ve İslam İlmihali hediye etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA