Müftülük Haberler

Konya Müftülüğü Hacı Veyiszade’de Hoca Efendiyi Anma Programı Basın Toplantısı Yapıldı

Konya Müftülüğü Hacı Veyiszade’de Hoca Efendiyi Anma Programı Basın Toplantısı Yapıldı
Bu haber 09 Şubat 2017 - 6:38 'de eklendi ve 348 kez görüntülendi.

Hacı Veyiszade’de Hoca Efendiyi Anma Programı Basın Toplantısı Yapıldı

Merhum Hacı Veyiszade Mustafa Kurucu hoca efendi’nin vefatının 57.yıl dönümü münasebetiyle Aziziye Kültür Merkezi’nde düzenlenecek, anma ve anlama programına yönelik basın toplantısı Konya İl Müftülüğünde yapıldı.

Tertip komitesi adına Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar şunları kaydetti;

" Her yıl yapılagelen "Hacı Veyiszâde’yi anma ve anlama programı bu yıl da yine Hacı Veyiszade’nin vefatının 57. Yıl dönümünde bilhassa genç nesillere değerlerimiz tanıtılmaya devam edecektir.

İl Müftülüğümüzün, Türk Anadolu Vakfı, Necmettin Erbakan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Büyükşehir Belediyemizin ortaklaşa tertip ettiği bu program, Kadınlar Pazarı yanındaki Karatay Belediyesi Aziziye Kültür Merkezinde 10 Şubat 2017 Cuma akşam saat 20’de gerçekleşecektir.

Program kapsamında tertiplenen İmam Hatip Liseleri ve Kur’an Kursları öğrencileri arasında yapılan "Dinin doğru anlatımında din görevlilerimizin rolü" konulu ödüllü kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin her iki kategoride de birincileri kendi eserlerini katılımcılara okuyacaklar, ardından toplam 20 kişiye ödülleri takdim edilecektir. Birincilere 2000 tl, ikincilere 1500 tl, üçüncülere de 1000 tl. dördüncüden onuncuya kadar da çeyrek altınla ödüllendirileceklerdir. Ayrıca katılımcılara Hacı Veyiszade Hocamızla ilgili kitapçık ve broşürler takdim edilecektir. Yine programda Hacı Veyiszâde Hoca Efendinin hayatı da örnekleriyle anlatılacak ve akabinde Türk Anadolu Vakfı Hacı Veyiszâde Öğrenci yurdu korosu tarafından ilahilerle program tamamlanmış olacaktır. Tüm ilgi duyan kardeşlerimizi bu programa davet ediyoruz."

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA