Müftülük Haberler

Kütahya Müftülüğü Din, Ahlak Ve Değerler Alanı Seçmeli Derslerin Seçim Süreci BaşladıKütahya Müftülüğü Din, Ahlak Ve Değerler Alanı Seçmeli Derslerin Seçim Süreci Başladı
Bu haber 13 Şubat 2017 - 23:11 'de eklendi

Din, Ahlak Ve Değerler Alanı Seçmeli Derslerin Seçim Süreci Başladı

“Dersimi seçiyorum, dinimi öğreniyorum” sloganıyla Din, Ahlak ve Değerler alanı seçmeli derslerin seçim süreci başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın ilgili mevzuat ve yönetmelikleriyle, mevcut ders çizelgeleri çerçevesinde ortaokulların 5, 6, 7 ve 8. sınıfları ile liselerin 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrenciler, 2016–2017 eğitim ve öğretim yılında okuyacakları sınıflarda almak istedikleri seçmeli dersleri 19 Şubat 2016 tarihine kadar okul müdürlüklerine matbu veli dilekçesiyle başvurarak seçebilecek.

Ortaokul, Lise Öğrencilerine yönelik olan seçmeli dersler arasında; “Kur’an-ı Kerim, Hz.Muhammed’in hayatı ve Temel Dini Bilgiler yer alıyor.

Milli, manevi, ahlaki ve insani değerlerin yeni kuşaklara aktarılmasında temel araç olan söz konusu seçmeli derslerle ilgili olarak on öğrencinin başvurusu, seçmeli dersin okutulması için okulda sınıf açılması konusunda yeterli oluyor.

 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA