Müftülük Haberler

Kütahya Müftülüğü Kütahya İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR Göreve Başladı

Kütahya Müftülüğü Kütahya İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR Göreve Başladı
Bu haber 20 Ocak 2017 - 22:46 'de eklendi

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR Göreve Başladı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın İl Müftüleri Kararnamesi ile Kütahya İl Müftülüğü görevine atanan Hüseyin HAZIRLAR, cübbe giyerek, görevine başladı.

İl Müftülüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar YİĞİT, Cami Hizmetleri Daire Başkanı Selahaddin ÇELEBİ, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Abdurrahman HAN, Müftü Yardımcıları Ali Osman ORUM, Veysel KÜKREK, İlçe Müftüleri, Müftülük Personeli, Kur’an Kursu Öğreticileri ve Din Görevlileri katıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar YİĞİT yaptığı konuşmada; “Gerek Kütahya halkı olarak gerekse buradaki din görevlileri olarak gerçekten güzel bir müftüye kavuştuğunuzu belirtmek isterim." dedi.

"Diyanet İşleri Başkanlığımız doksan yılı aşkın bir süredir aziz milletimize hizmet ediyor. Tabi ki bu hizmet süreçlerinde zaman zaman sendirediğimiz, zaman zaman gerçekten ivme kazanan hizmetlerimiz olduğunu belirtmek isterim. Bizim yapacağımız, kalıcı olan küresel olan asla örselenmeyen değerleri toplumlumuzla buluşturmak olacaktır. Bizim vermiş olduğumuz mesajlarla insanlar birbirlerine kin, nefret, husumet değil; Muhabbet, merhamet af gözüyle bakabilmelilerdir. Dolayısıyla bu misyonumuzu hiçbir zaman asla göz ardı etmememiz gerekiyor.”

"Günümüzde sözden ziyade halin, yaşantının, ahlakın, tavır ve tutumların daha önemli olduğunu ifade etmekte fayda var" diyen YİĞİT, "Diyanet İşleri Başkanlığı Kütahya’ mıza bu bahsettiğim niteliklere haiz çok önemli çok kıymetli bir kardeşimizi Müftü olarak tayin etmiş bulunuyor" dedikten sonra hayırlı olsun temennisiyle sözlerini tamamladı.

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kürsüye gelen İl Müftüsü Hüseyin HAZIRLAR ise; "Kütahya’da olmaktan dolayı mutlu olduğunu" belirterek, şehrin manevi imarının öncüleri olmaya devam edeceklerini söyledi.

Daha sonra Müftü HAZIRLAR’ a cübbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Yaşar YİĞİT tarafından giydirildi. Müftü HAZIRLAR, cübbesini giydikten sonra din görevlerinin tebriklerini kabul etti.

Programın sonunda Kütahya İl Müftü Vekili Veysel KÜKREK, yeni Müftü Hüseyin HAZIRLAR’ a Müftülük personeli adına bir buket çiçek takdim etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA