Müftülük Haberler

Malatya Müftülüğü Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden “Komşuluk Kültürü” Projesi Kapsamında İl Müftümüze Ziyaret

Malatya Müftülüğü Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden “Komşuluk Kültürü” Projesi Kapsamında İl Müftümüze Ziyaret
Bu haber 16 Şubat 2017 - 13:35 'de eklendi ve 344 kez görüntülendi.

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreterliğinden “Komşuluk Kültürü” Projesi Kapsamında İl Müftümüze Ziyaret

Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreterliği tarafından dini ve toplumsal açıdan en önemli değerlerimizden biri olan komşuluğu canlandırmak amacıyla başlatılan “Komşuluk Kültürü” projesi kapsamında Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah PEKTAŞ, 15.02.2017 Çarşamba günü İl Müftümüz Ümit ÇİMEN’i ziyaret etti.

Ziyaret esnasında konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah PEKTAŞ, Kamu Kurum ve Kuruluş yetkilileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlarla yapılan istişareler neticesinde komşuluk değerinin günden güne yitirildiğine dönük serzenişler ile karşılaştıklarını, bundan dolayı da “Komşuluk Kültürü” projesini başlattıklarını belirtti.

Kent Konseyi Genel Sekreteri PEKTAŞ, “Toplumun ihmal ettiği en önemli değerlerimizden biri olan komşuluğu canlandırmak ve gelecek nesillere bu kültürü bırakmak adına üzerimize düşen sorumluluğun farkında olarak bu projeyi başlattık. Projeyi gündemde tutmak adına özellikle kamu kurum temsilcilerimizi ziyaret ederek, onların vereceği destek ile projemizin Malatya’nın tamamına yayılmasını hedefliyoruz. Bu konuda İl Müftülüğümüzün de yardım ve desteklerini bekliyoruz” dedi.

İl Müftümüz Ümit ÇİMEN de yaptığı açıklamada, "Kent Konseyimizin bu ziyaretlerinden ötürü kendilerine hoş geldin diyor teşekkür ediyorum. Toplumumuzun insicamını, birlik ve bütünlüğünü besleyen, toplumsal barışa, kardeşliğe katkı sağlayan değerlerimizden "Komşuluk Kültürü" konusunu lokomotif proje olarak ele almanız ve bu konuyu gündeme taşıyıp işlemeniz çok önemli. Ben sizleri tebrik ediyorum, Malatya Müftülüğü olarak bu konuda bizden istenen her türlü desteği, katkıyı vermeye hazır olduğumuzu ifade etmek isterim. Hz. Peygamber (sav):  “Cebrail bana geldi, komşulukla ilgili o kadar tavsiyede bulundu ki, adeta komşuyu komşuya mirasçı yapacak zannettim” buyurarak komşuluğun dini ve toplumsal hayatımızdaki yerine ve önemine işaret buyurmuşlardır.

 

Bu itibarla;

Komşuluk, Komşusu açken tok yatmamaktır.

Komşuluk candan bir selamlaşmadır.

Komşuluk en iyi mirasımızdır" dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA