Müftülük Haberler

Muğla Müftülüğü MÜFTÜ KOÇAK KONAK SOHBETİNDE "KÜLTÜRÜMÜZDE MEVLİD GELENEĞİ"Nİ ANLATTI

Muğla Müftülüğü MÜFTÜ KOÇAK KONAK SOHBETİNDE "KÜLTÜRÜMÜZDE MEVLİD GELENEĞİ"Nİ ANLATTI
Bu haber 19 Ocak 2017 - 11:36 'de eklendi ve 351 kez görüntülendi.

MÜFTÜ KOÇAK KONAK SOHBETİNDE "KÜLTÜRÜMÜZDE MEVLİD GELENEĞİ"Nİ ANLATTI

         Muğla Aile ve Dini Rehberlik Bürosu “Konak Sohbetleri’ ne konuk olan Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak  "Kültürümüzde Mevlid Geleneği" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

      Her Hafta Çarşamba akşamları gerçekleşen ve Kur’an Kursu Öğretici ve öğrencileri, akademisyenler, , Müftülük personeli, üniversite öğrencileri ve konak müdavimlerinin katıldığı sohbette, Muğla İl Müftüsü Koçak; "Kültürümüzde Mevlid Geleneği’’ni slaytlar eşliğinde örnekler vererek anlattı.

     Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak; Mevlidi Şerif’in yazarı Süleyman Çelebi’nin şahsiyeti, Mevlidin kültürümüzdeki yeri ve tavsiyelerine yer vererek anlattığı sohbetinde; Peygamberimizin faziletini içeren beyitlerin Anadolu insanında önemli bir yer teşkil ettiğini, Mevlidin 9 bölümden oluştuğunu, Asker uğurlama, düğün, sünnet ve dinen önemli olan gün ve gecelerde okunduğunu belirtti. Koçak, Mevlidin bazı bölümlerini Fevzi Mısır’ın sesinden dinlettiği sohbetinde, mevlidin asırlardır okunduğunu, bundan böylede okunacağını ve kültürümüzün vazgeçilmezi olduğunu sözlerine ekledi.

      Karşılıklı soru-cevap şeklinde değerlendirmelerle devam eden sohbet, İbrahim Çanakkaleli’nin seslendirdiği ‘’Bülbül’’ kasidesinin ardından sona erdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA