Müftülük Haberler

Muğla Müftülüğü PROF. DR. NEVZAT AŞIK MUĞLA KONAK'TA "HZ. PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI"NI ANLATTI

Muğla Müftülüğü PROF. DR. NEVZAT AŞIK MUĞLA KONAK'TA "HZ. PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI"NI ANLATTI
Bu haber 16 Şubat 2017 - 2:50 'de eklendi

PROF. DR. NEVZAT AŞIK MUĞLA KONAK'TA "HZ. PEYGAMBER VE BİRLİKTE YAŞAMA AHLAKI"NI ANLATTI

        Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Konak Sohbetleri’ne konuk olan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat Aşık , "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi

      Her Hafta Çarşamba akşamları Saadet Hanım Konağında gerçekleşen; Muğla İl Müftülüğü personeli, üniversite akademisyenleri ve bazı vatandaşların katıldığı sohbette; Prof. Dr. Nevzat Aşık "Hz. Peygamber ve Birlikte Yaşama Ahlakı" üzerine yaptığı konuşmasında; Peygamberimizi anlatarak onun hayatından ve yaşantısından örnekler verdi.  Peygamberin anlattıklarını hayata tatbik etmek gerektiğini, anne, baba, komşu, çocuklar ve çevre ile iyi ilişkiler içerisinde olmamız gerektiğini ve bunların hukukuna riayet etmemiz gerektiğini söyledi.

          Prof. Dr. Nevzat Aşık, yanlış anlaşılmalar yüzünden doğuda ve batıda İslam’ın imaj kurbanı olduğunu belirtti. Çocuğu sevdiğini ama tembelliğini sevmediğini, insanı sevdiğini ama cehaletini sevmediğini, insana değil, probleme karşı olduğunu belirterek ; ‘’olayları iyi analiz ederek kimseye kin ve düşmanlık beslememek gerekir. Mümkün mertebe hediyeleşmek lazım.’’ ifadelerini kullandı.

           İbadetlerde şekilleri kafaya takmamak ve ihlasa önem vermek gerektiğini, peygamberlik gelmeden önce ve sonrada aynı elbiseleri giydiğini belirten  Aşık; İnsanda bulunan kalbin sağlıklı olduğunda bütün vücudunda sağlıklı olacağını, peygamberimizi tanımayan kimsenin kendini, ailesini ve toplumu tanıyamaz olacağını söyledi. Güzel sözün sadaka olduğunu da sözlerine ekleyen Aşık, peygamberimizin sünnetini şiirlerinde anlatan Yunus Emre’yi okumak gerektiğini belirtti.

          Prof. Dr. Nevzat Aşık, akıcı bir dille sunduğu ve zaman zaman karşılıklı fikir teatileriyle devam eden Sohbeti; konuklara verilen çay ikramının ardından sona erdi.        

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA