Müftülük Haberler

Muğla Müftülüğü PROF. DR. NEVZAT AŞIK ULA’DA DİN GÖREVLİLERİNİN HİZMET ANLAYIŞINI ANLATTIMuğla Müftülüğü PROF. DR. NEVZAT AŞIK ULA’DA DİN GÖREVLİLERİNİN HİZMET ANLAYIŞINI ANLATTI
Bu haber 16 Şubat 2017 - 2:50 'de eklendi

PROF. DR. NEVZAT AŞIK ULA’DA DİN GÖREVLİLERİNİN HİZMET ANLAYIŞINI ANLATTI

                   Dokuz Eylül İlahiyat Fakültesi Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nevzat AŞIK, Ula Belediyesi Konferans salonunda din görevlileriyle buluştu.

            Program, Kur’an’ı Kerim okunmasıyla başladı. İl Müftüsü Abdurrahman Koçak’ın selamlama konuşmasından sonra Nevzat Aşık Konferansına başladı. Aşık; Hz. Peygamberin hayatından örnekler vererek Din görevlilerinin sorumluluklarını anlattı. Öğrenme ve İlimde yaşın önemli olmadığını, her yaşta öğrenmeye açık olunması gerektiğini, Peygamber Efendimizin bile cemaatin uyarılarını dikkate aldığını belirtti.

                Din görevlilerinin diksiyonunun önemli olduğunu ve Allah rızasını önde tutmanın her şeyden önde geldiğine değinen Aşık; meslek hayatından örnekler verdi.

                Program; Aile Dini Rehberlik Bürosu Vaizi Sevdegül Çekiç’in Aile ve Dini Rehberlik Büroları Tanıtımının ardından sona erdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA