Müftülük Haberler

Siirt Müftülüğü ŞEHİTLERİMİZE MEVLİD VE HATİM

Siirt Müftülüğü ŞEHİTLERİMİZE MEVLİD VE HATİM
Bu haber 21 Ocak 2017 - 1:26 'de eklendi ve 353 kez görüntülendi.

ŞEHİTLERİMİZE MEVLİD VE HATİM

Siirt‘te, terörle mücadelede şehit düşen asker, polis, güvenlik korucusu, diğer kamu görevlileri ve siviller için mevlit okutuldu.

Sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların desteğiyle Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı Konferans Salonu’nda mevlit programı düzenlendi. Kentte 2015 ve 2016 yıllarında terörle mücadele şehit düşen 30 güvenlik görevlisi, 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün darbe girişi sırasında şehit düşen Astsubay Ömer Halisdemir, şehit Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk, İstanbul Adliyesi’nde şehit edilen Siirtli Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ve 18 Ocak 2016’da terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda şehit düşen özel harekat polisi Yalçın Yamaner için mevlit okutuldu.

Şehitler için hazırlanan video gösteriminin ardından İl Müftülüğünde görevli din görevlileri mevlit okudu. Türkçe, Kürtçe ve Arapça ilahiler okunmasının ardından İl Müftüsü Faruk Arvas, şehitler için dua etti.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA