Müftülük Haberler

Siirt Müftülüğü SİİRT BELEDİYESİNDEN KUR'AN KURSLARINA YANGIN SEMİNERİ VERİLDİSiirt Müftülüğü SİİRT BELEDİYESİNDEN KUR'AN KURSLARINA YANGIN SEMİNERİ VERİLDİ
Bu haber 30 Ocak 2017 - 1:15 'de eklendi

SİİRT BELEDİYESİNDEN KUR'AN KURSLARINA YANGIN SEMİNERİ VERİLDİ

Kültür Merkezinde Siirt Belediyesi İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz tarafından verilen eğitim seminerine ağırlıklı olarak yatılı ve gündüz Kuran Kurslarında görev yapan eğitmenler katıldı. Seminerin açılışında konuşan İl Müftüsü Faruk Arvas, her ay  bir konu belirleyeceklerini ve bu konuda personellerine eğitim vereceklerini söyledi.  Arvas “Her ay bir günlük hayatımızda büyük önem taşıyan bir konu belirleyerek o konuda uzman kişiler tarafından eğitim seminerleri verilmesini sağlayacağız. İlk konu olarak önemli bir konu olan yangınlar konusu  olarak belirledik.”dedi

Eğitim Seminerinde yangının ne olduğu çeşitleri ve uygun müdahale yöntemleri uygulamalı olarak gösterildi.

Yangına erken müdahale kadar uygun yöntemle de müdahalenin çok büyük önem taşıdığını belirten İtfaiye Müdürü Misbah Yılmaz  amaçlarının başta yatılı okul ve kurslarda görev yapan personel dahil toplumun tüm kesimine yönelik eğitim seminerleri düzenlemek olduğunu söyledi.

Yangına erken müdahale kadar doğru yöntemin kullanılmasının büyük önem taşıdığını belirten Yılmaz “Tüm vatandaşlarımızı yangının ne olduğu, çeşitleri çıkış nedenleri ve nasıl müdahale edileceği konularında seminer tatbikat ve benzeri aktivitelerle bilinçlendirmek istiyoruz. Yangına erken müdahale kadar doğru yöntemle müdahalede büyük önem taşıyor.  Örneğin bir elektrik yangınına  su ile müdahale edersek daha  hiç  sonuç  alamayız. Hatta  bizde büyük bir zarar görürüz. Erken ve doğru yöntemle  müdahale yangının büyümeden ve daha  az zararla atlatılmasına neden olur. Bu eğitim seminerlerimiz de bu bilgileri vererek vatandaşlarımızda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz .” dedi.

Seminerin ardından İtfaiye ve AFAD  İl Müdürlüğünün iş birliği düzenlenen ile yangın ve afet hallerinde kullanılan araç gereç sergisi gezildi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA