Müftülük Haberler

Sinop Müftülüğü Haydi Üniversite Öğrencileri Umre’ye

Sinop Müftülüğü Haydi Üniversite Öğrencileri Umre’ye
Bu haber 15 Şubat 2017 - 21:25 'de eklendi

Haydi Üniversite Öğrencileri Umre’ye

Diyanet İşleri Başkanlığı üniversite öğrencilerine Umre kampanyası düzenledi. Bu kampanya ile üniversite öğrencilerimiz de Beytullah’ı, Rasülüllah (sav) Efendimizi ve ziyaret edilmesi gereken yerleri ziyaret etme imkanı bulacaklar.

 Konu ile ilgili açıklama yapan İl müftüsü Ali Hayri Çelik şunları söyledi. “Diyanet İşleri Başkanlığı, İlahiyat ve İslami ilimler fakültelerinde okuyanlar başta olmak üzere tüm üniversite öğrencilerimizin bilgi, görgü, tecrübe, dini duygu ve motivasyonlarının artırılmasına katkıda bulunmak amacıyla özel umre turu düzenliyor.4 bin öğrenci, öğretim üyelerinin rehberliğinde umre yapacak. Turlar 6-7 gün sürecek, Mekke-i Mükerreme’de kalış süresi  4-5, Medine-i Münevvere’de 2 gün olacak. Konaklama 3 kişilik odalarda olacak. Mekke-i Mükerreme’de otellerden Kabe’ye ulaşım servislerle sağlanacak. Ücretler kişi başı 2 bin 250 TL olarak belirlendi. Turlara katılmak isteyenlerin 25 yaşını doldurmamış olup ve Türk Hava Yolları miles&smiles üyesi olmak şartı aranacak. Öğrenciler, https://www4.thy.com/tkmiles/membersignin.tk?lang=tr link adresinden miles&smiles üyeliği yapabilecekler.

Umreye gitmek isteyen öğrencilerimiz, ilan edilen umre turuna ait banka kodu ile Diyanet İşleri Başkanlığı Hac ve Umre Müdürlüğünce anlaşmalı bankalara açtırılan umre kurumsal tahsilat hesabına ücretini peşin veya taksitli olarak yatırabilecek. Bu kapsamda, öğrenciler, İlimiz Müftülüğü’ne müracaat ederek veya elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinden kayıtlarını yapabilecekler. Ücretler, Vakıfbank, Vakıf Katılım Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Halkbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası şubelerine yatırılabilecek. İsteyenler,  Albaraka Türk Katılım Bankası’nın 6, Vakıfbank ve Halkbank’ın sunduğu 4 aya kadar taksit imkânından yararlanabilecek. Bu işlemlerden dolayı umre yolcusu öğrencimizden herhangi bir ücret farkı alınmayacak. Öğrencilerimizin İl Müftülüğümüze geçerlilik süresi en az 1 yıl olan pasaport teslim edilecek.

Üniversite öğrencilerimize yönelik Umre programının İlk kafilesi  22 Şubat’ta Sabiha Gökçen Havalimanından hareket edecek. Turlarımız haftada 4 gün 80’er kişi olarak planlandı. Her grubun başında en az 1 sorumlu öğretim görevlisi bulunacak.” dedi. 

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA