Müftülük Haberler

Sinop Müftülüğü İl Müftüsü Çelik İlk Sınavını GerçekleştirdiSinop Müftülüğü İl Müftüsü Çelik İlk Sınavını Gerçekleştirdi
Bu haber 09 Şubat 2017 - 2:50 'de eklendi

İl Müftüsü Çelik İlk Sınavını Gerçekleştirdi

12.01.2017 tarihinde İl Müftülüğü görevine başlayan Ali Hayri Çelik ilk sınavını yaptı.

 Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği ile Diyanet İşleri Başkanlığı Sınav Yönetmeliğine göre Şubat ayı sınavı 07.02.2017 Salı günü  İl Müftülüğünde yapıldı.

 İl Müftülüğü Personel Kısım Şefi Mahmut Yılmaz’dan edinilen bilgiye göre İlimiz genelinde münhal bulunan toplam 94 İmam Hatip kadrosu ve 3 Hizmetli kadrosu  için İKYS üzerinden 20 kişi başvuru yaptı. Sınavda İl Müftüsü Ali Hayri Çelik başkanlığında Erfelek İlçe Müftüsü Mikail Özkan ve İl Müftülüğü Vaizi Ünal Koca’dan oluşan komisyon görev yaptı.

Sınava girenler Yüzüne Okuma, Meal Bilgisi, Tecvid bilgisi, ses/seda/makam, ezber, mesleki temsil ve hitabet konularından sorulara muhatap oldular. Yapılan sınavda komisyonun puanlaması toplamda %40, personelin MBSTS puanı ve Müktesep ve Nitelik Değerlendirme puanı ise %60 etkili olacak. Sınavının ardından toplamda 70 puan alan personel tercih yapma hakkına sahip olacak.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA