Müftülük Haberler

Sinop Müftülüğü Şehitlerimiz Minet ve dualar ile Yâd Edildi.Sinop Müftülüğü Şehitlerimiz Minet ve dualar ile Yâd Edildi.
Bu haber 21 Ocak 2017 - 9:05 'de eklendi

Şehitlerimiz Minet ve dualar ile Yâd Edildi.

Sinop Valiliği Başkanlığında diğer kamu kurumlarının ortaklaşa düzenlediği “Şehitleri Anma” programı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Sinop Alaaddin Camiinde düzenlenen programa Sinop Valisi Hasan İpek, Vali Yardımcısı İzzet Ercan, Sinop Üniversitesi rektörü Nihat Dalgın,İl Müftüsü Ali Hayri Çelik,Erfelek Kaymakam V. Hakan Güner, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komutanı Şerafettin Serten,Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül,Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan,Şehit ve Gazi aileleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. İl müftülüğü ilahi  korosunun okumuş olduğu ilahiler ile yürekleri coşturdu. Akabinde Cemaate konuşan  İl Müftüsü Ali Hayri Çelik şunları belirtti. “Vatanımız, Bayrağımız için hiç düşünmeden canlarını vere aziz şehitlerimiz Minnet ,Rahmet ve duâlar ile yâd etmek için bir araya gelmiş bulunmaktayız. Onlar ulvi değerler uğruna canlarını hiç çekinmeden feda ettiler.Onların bizlere emanet bıraktığı bu vatanımızda, birlik beraberlik ve kardeşlik bağlarımızı daha da pekiştirerek, değerlerimize sahip çıkarak onların emanetine sahip çıkmış oluruz. Cenab-ı Hak şehitlerimize rahmet eylesin,bizlere bırakmış olduğu emanetlere hakkıyla sahip çıkmayı nasip eylesin”dedi.

Din görevlilerimizin okuduğu mevlid programının ardından İl Müftüsü Ali Hayri Çelik’in yapmış olduğu dua ile Alaaddin Camiindeki program bitmiş oldu.

Cuma Namazının akabinde Polisevinde Şehit aileleri ve gaziler onurunu verilen yemek ile program nihayete erdi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA