Müftülük Haberler

Trabzon Müftülüğü Tayland Vatandaşı Sasiwan Srihathai Müslüman OlduTrabzon Müftülüğü Tayland Vatandaşı Sasiwan Srihathai Müslüman Oldu
Bu haber 03 Şubat 2017 - 20:12 'de eklendi

Tayland Vatandaşı Sasiwan Srihathai Müslüman Oldu

 

 

Tayland Vatandaşı Sasiwan Srihathai, Trabzon İl Müftülüğü’ne gelerek kendi istek ve iradesi ile Müslüman olmak istediğini ifade etti. İl Müftümüz Keramettin Demir’in makam odasında gerçekleştirilen ihtida merasimi Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. İl Müftümüzün huzurunda ve İl Müftü Yardımcımız Sıtkı Kaya, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şefi Selim Yılmaz ile Müftülüğümüz personeli Ersin Arslan’ın şahitliğinde gerçekleştirilen ihtida merasiminde, Tayland Vatandaşı olan ve daha önce Budizm inancına mensup olduğunu ifade eden Srihathai, Kelime-i Şehadet getirdi, Müslüman oldu ve Aysima ismini aldı.

İslam’ı seçerek Müslüman olmasından dolayı Srihathai’i tebrik eden İl Müftümüz, “Şu andan itibaren getirdiğiniz kelime-i şehadet ve ikrarınızla İslam’a girdiniz, Müslüman oldunuz. İmanınız mübarek olsun” dedi ve İslâm dini, dinimizin iman esasları ve ibadetler hakkında kendisine kısa ve öz bilgiler verdi. Merasimin sonunda, günün anısına ihtida belgesi, İngilizce mealli Kur’an-ı Kerim ve İncilizce İslam İlmihali hediye etti. İhtida merasimi hatıra fotoğrafının çekilmesi ile sona erdi.

 

Editör : Ali DEĞİRMENCİ V.H.K.İ.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA