Müftülük Haberler

Tunceli Müftülüğü Müftülüğümüz Basın ile Buluştu

Tunceli Müftülüğü Müftülüğümüz Basın ile Buluştu
Bu haber 19 Ocak 2017 - 11:28 'de eklendi ve 328 kez görüntülendi.

Müftülüğümüz Basın ile Buluştu

Türkiye Diyanet Vakfı Tunceli Şubesi, Tunceli il ve ilçe müftülükleri ile birlikte organize edilen “Halep’te İnsanlık Ölmesin” yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımların yardım bölgesine ulaştığına dair bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Grand Şaroğlu Hotelde gerçekleştirilen Bilgilendirme toplantısına Basın mensupları, Kamu kurum temsilcileri ve Sivil toplum kuruluşları katılım sağladı.

İl Müftü Vekili Mehmet ŞEN, Açılış ve Selamlama konuşmasında yardımda emeği geçen Tüm Kamu Kurum ve Sivil toplum Kuruluşlarına ve özellikle Tunceli halkına çok teşekkür ettiğini belirtti.

Bölgeyi ziyaret eden Türkiye Diyanet Vakfı Tunceli Şubesi temsilcileri bölgede edindikleri izlenimler hakkında detaylı bilgi verdiler. Bölgede ihtiyaçların hala devam ettiğinden bahseden ekip, Yaşananların tam anlamıyla bir insanlık dramı olduğundan bahsettiler.

Türkiye Diyanet Vakfı’nın Suriye’deki çalışmalarını yakından gözlemleme şansı elde eden ekip, bölgede yardımların depolarda ayrıştırılarak çadır kentlerdeki ihtiyaç sahiplerine sistemli bir şekilde ulaşmasının mutluluk verici olduğunu, Türkiye Diyanet Vakfı bünyesinde Ekmek fırınlarının sadece birisinden günlük 45 bin ekmek üretildiğini, bunun yanı sıra Giyim mağazasında kişilere özel ücretsiz giyim yardımları yapılması ile ülkemizden gönderilen tüm yardımların yerli yerine ulaşması için büyük çaba sarf edildiğini belirttiler.

Programın kapanışında, yardımlarını esirgemeyen Tunceli İl ve İlçe Halkına, yardımların toplanması ve tasnifinde emeği geçen herkese çok teşekkür ettiler.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA