Müftülük Haberler

Van Müftülüğü Van Okuyor Kitap Okuma Projesi Start AldıVan Müftülüğü Van Okuyor Kitap Okuma Projesi Start Aldı
Bu haber 17 Şubat 2017 - 8:13 'de eklendi

Van Okuyor Kitap Okuma Projesi Start Aldı

Van İl Müftümüz Nimetullah Arvas “ Van Okuyor Kitap Okuma Projesinin ” startını düzenlenen konferansla başlattı. Merkez ilçelerimizde görev yapan Din gönüllüsü ve Kur’an Kursu hocalarıyla bir araya gelen Arvas; Projenin detayları hakkında bilgi verdi. Konferans sonunda “İslam İnanç İlmihali” isimli kitap hediye edilerek görevlilerimiz okumaya teşvik edildi.

Müftümüz Arvas din görevlisinin görev ve sorumlulukları konularında konuştu. Din görevlilerinin Kur’an ve Peygamberimizin sünnetini esas almaları gerektiğine değinen Arvas; Kur’an-ı Kerim esastır, Sünneti Nebevi usuldür. Usulsüz vusul olmaz. Peygamberimiz(SAV)’in sünneti seniyyesi anlaşılmadıkça Dinimizin esası olan Kur’an-ı Kerim’i anlamamız mümkün değildir. Zira Peygamberimizin (SAV) ahlakı Kur’an idi. İtikat olarak, ahlak olarak, amel olarak Peygamberimize tabi olmadıkça sırat-ı müstakimi bulmak imkânsızdır. Sünneti Nebevi Âlimlerin ziynetidir diyen Arvas; Bu ziynetle Kur’an aynasına kendimizi arz etmeliyiz. İyiliğe anahtar olabilmeyi hiçbir zaman unutmamalıyız dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
Etiketler :


POPÜLER FOTO GALERİLER

SON DAKİKA HABERLERİ

İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA