Müftülük Haberler

Yozgat Müftülüğü İlimiz Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen "Sabah Namazı Cami ve Gençlik Buluşmaları" devam ediyor.

Yozgat Müftülüğü İlimiz Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen "Sabah Namazı Cami ve Gençlik Buluşmaları" devam ediyor.
Bu haber 17 Şubat 2017 - 17:35 'de eklendi

İlimiz Müftülüğü organizasyonu ile gerçekleştirilen "Sabah Namazı Cami ve Gençlik Buluşmaları" devam ediyor.

   Çapanoğlu Büyük Camiinde gerçekleştirilen ve İl Müftü Yardımcımız İsmail KARADAVUT, Müftülüğümüz Şube Müdürleri, Okul Müdürleriyle birlikte Şehitler Fen Lisesi, Erdoğan Akdağ Fen Lisesi, Yozgat Lisesi ve Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerinin katıldığı program sabah namazı öncesi İl Müftü Yardımcımız İsmail KARADVUT’ un vaazı ile başladı ve namaza müteakip programa katılan öğrencilere yönelik yapılan kahvaltı ikramı ile son buldu. 

 

   Kahvaltıda gençlerle sohbet eden İl Müftümüz;

”Öğüt veriyorum bizim gençlere

İlim tarlasında iziniz olsun

Karşı koymak için cehaletlere

İmanla övülmüş özünüz olsun”

   İslam ümmeti bugün örneklik problemi yaşıyor, siz gençlerin idolü Hz. Ali olmalı, kızlarımızın idolü Hz. Hatice, Hz. Fatıma olmalıdır.

   Prof. Dr. Ali Fuat BAŞGİL başarısızlığın üç nedenini şöyle açıklamaktadır;

Kötü arkadaş Kötü örnek Tembellik

   Gençlerimiz bizim geleceğimizdir. Gençlerimiz çok çalışmalı, ailesine, vatanına ve dinine bağlı olmalıdır.” dedi.

Müftülük alım haberleri münhal ilanlar ve tüm müftülük haberlerimiz 81 ilin tüm duyurularını sitemizde bulabilirsiniz.Haberden cıkmadan önce diğer haberlere bakmayı unutmayınız. ilginizi cekecek ve yararlı olacak onlarca haberi bulabilirsiniz Ayrıca anlık duyuruları kacırmamak için sayfa ve gurubumuza buyurun--> Sadece diyanet haber facebook sayfası na katılın(Türkiyenin en güncel muftuluk haberleri) Diyanet gurubu için buyurun tek sen yoksun.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA